تسنیم/ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قطعه عباس آباد-کاهک در محور تهران-مشهد به زودی تکمیل می‌شود گفت: محور سمنان-فیروزکوه چهاربانده می‌شود.

عباس آخوندی ساعتی پیش در حاشیه افتتاح تقاطع غیرهمسطح ورودی غربی سمنان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه محور 65 کیلومتری سمنان ـ فیروزکوه بسیار مهم است اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا این مسیر را نیز چهار بانده کنیم و یک مسیر دیگری از سمنان به سمت تهران و شمال داشته باشیم تا بتوانیم که محورهای منتهی به شمال کشور را افزایش داده و ترافیک آن را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه 11 کیلومتر از این مسیر 65 کیلومتری تکمیل شده و اکنون زیر بار ترافیکی قرار دارد عنوان کرد: 20 کیلومتر دیگر از این محور مهم نیز در دست احداث است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تکمیل این محور مهم، ابراز امیدواری کرد تا 100 درصد این مسیر 65 کیلومتری به صورت قطعه بندی شده به چهارباند ارتقا یابد.

آخوندی با اشاره به افتتاح تقاطع غیرهمسطح ورودی غربی شهر سمنان که به پل مؤمن آباد معروف است خاطرنشان کرد: پل مومن آباد یکی از خواسته‌های دیرینه مردم سمنان بوده و برای امنیت عبور و مرور در محور تهران ـ مشهد بسیار مهم بود و امروز خوشبختانه افتتاح این پل هستیم.

وی با بیان اینکه پل مومن آباد همه تلاقی‌های محور فیروزکوه به سمنان با تهران به سمت مشهد که بسیار پرترافیک بوده و سالانه حدود 20 میلیون مسافر از آن عبور می‌کند را غیرهمسطح می‌کند تصریح کرد: با افتتاح این تقاطع غیرهمسطح، محور بین‌المللی تهران ـ مشهد با محورهای فرعی هیچ تداخلی در این محل ندارد و این موضوع از نظر ایمنی، نکته بسیار مهمی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر دو روزه خود به مناطق جغتای، سبزوار در شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی و مناطق عباس آباد، شاهرود، دامغان، سمنان و مهدی‌شهر استان سمنان افزود: خوشبختانه پروژه‌های مهمی در استان سمنان در دست اجراست.

آخوندی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های حوزه راه در این شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: در سبزوار ریل آنتنی سبزوار در خط سراسری تهران ـ مشهد در حوزه سبزوار مورد بازدید قرار گرفت که بخش اعظمی از زیرسازی آن انجام شده است و قرار شد در پروژه تسریع شود.

وی با اشاره به دیگر بازدید خود در این سفر عنوان کرد: بزرگراه اصلی تهران ـ مشهد محدوده عباس‌آباد به کاهک که منطقه بسیار مهمی است و 2 باند جدید برای آن در نظر گرفته ایم؛ یکی دیگر از پروژه‌های مهم این شهرستان‌ها بود که کار زیرسازی آن به اتمام رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم این قطعه را به زودی آسفالت کرده و زیر بار ترافیک ببریم عنوان کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این قطعه هم از نظر ایمنی و هم ترافیک میلیونی محور تهران ـ مشهد بسیار مهم و ضروری است.

آخوندی با اشاره به بازدید خود از پروژه در دست اجرای احداث پل روی خط آهن در شاهرود عنوان کرد: در شاهرود پروژه محور شاهرود به آزادشهر برای عبوری‌های مسیر گرگان بسیار مهم است که بخش اعظمی از آن را مورد افتتاح قرار دادیم.

وی با اشاره به بازدید خود از یک پروژه راهسازی در شهرستان دامغان گفت: در دامغان پروژه مهم دامغان به سمت معلمان را داریم که در فاز نخست، از دامغان تا پلیس‌راه این محور تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و قطعه دوم آن نیز در سال آتی آغاز شده و به بزرگراه تبدیل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌هخای خود در شهرستان سمنان عنوان کرد: در سمنان پل مومن آباد را افتتاح کردیم و پروژه آزادراه در دست احداث حرم تا حرم قطعه گرمسار ـ سمنان و محور سمنان ـ فیروزکوه از دیگر پروژه‌‌های مهمی است که در این سفر مورد بازدید قرار می‌گیرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar