فارس/ در خطبه‌های نماز جمعه 26 مرداد 97 کهگیلویه و بویراحمد موضوعات مختلفی از جمله احتکار برنج در یاسوج مطرح شد.

ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در خطبه‌های 26 مرداد 97 به نکات مهمی در عرصه بین‌المللی، ملی و استانی اشاره کردند

سید نورالله افشار امام جمعه چرام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با هیأت دولت در روز ۲۴ تیرماه و با بیان اینکه ایشان با غلط دانستن ادبیات برخى مسؤولان که از بحران در کشور سخن به میان آورده و ضرورت نجات کشور را مطرح می‌کنند، اظهار کرد: معظم‌له تأکید کردند که مشکلات امروز کشور، مشکلاتى نیست که نتوان از آن عبور کرد، شرایط کشور بحرانى نیست، با خروج آمریکا از برجام دور جدید تقابل نظام سلطه با انقلاب اسلامى آغاز شده است.

حجت‌الاسلام افشار خاطرنشان کرد: توانمندی‌ها و ظرفیت‌‏هاى کشور ایران براى جمعیت چند برابر جمعیت کنونى کفایت کرده و در صورتى که با یک برنامه‌‏ریزى صحیح بکارگیرى شود، کشور به راحتى می‌‏تواند با فشارها و تحریم‌‏هاى دشمن مقابله کند، کشور ایران به‏ علت دارا بودن منابع طبیعى فراوان، آب و هواى متنوع، ذخایر زیرزمینى بالا، نیروى کار جوان، مرزهاى آبى فراوان و قرار گرفتن در منطقه‌ه‏اى مهم و حساس، و همجوارى با چند کشور مى‌تواند به یکى از مقتدرترین کشورهاى اقتصادى جهان تبدیل شود.

وی متذکر شد: پیشرفت‌های علمی بعد از انقلاب در زمینه ی پزشکی ،هسته‌ای، نظامی و هوشیاری نیروهای امنیتی ایران اسلامی در منطقه ی ناامن غرب آسیا از نقاط قوت نظام اسلامی در برابر هجمه‌های دشمنان است.

امام جمعه موقت یاسوج حراج سرمایه کشور مثل ارز و طلا را نمونه‌ای بارز از مفاسد اقتصادی برشمرد و گفت: این نوعی حراج سرمایه ملی بود که باید برای مقابله جدی با آن چاره‌اندیشی شود تا مبادا در آینده چنین فسادی تکرار گردد.

حسینی‌صدر مشکلات اقتصادی کشور را قابل رفع دانست و گفت: هر سه قوه و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید برای مبارزه با فساد و برخورد با آن قاطعانه اقدام کنند.

وی مطالبه عمده مردم از مسؤولان را برخورد جدی و محکم با مفسدان اقتصادی دانست و گفت: اطاله دادرسی برای مبارزه با مفسدان اقتصادی باید کاهش یابد و پرونده‌ها در کمترین زمان ممکن بررسی و رأی صادر شود.

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی امام جمعه دهدشت هم اظهار داشت: در شرایطی که دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادی به مردم فشار وارد می‌کند، عده‌ای با احتکار کالا و مواد غذایی به آسیاب دشمن آب می‌پاشند.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: کسانی که احتکار می‌کنند خیانتکار و جنایتکار هستند.

حسینی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن گفت:دشمن با این کار می‌خواهد مردم را نسبت به حاکمیت معترض کند و محتکران هم دشمن را در این هدف شوم همراهی می‌کنند.

خطیب جمعه کبگیان با اشاره به مشکلات اقتصادی حاضر در کشور گفت: انقلاب اسلامی با همت مردم و خونهای ریخته شده شهدا در سرنگونی رژیم فاسد پهلوی مظهر مبارزه با فساد بود و اگر مسئول یا کسی امروزه در مبارزه و محاکمه رانت خواری و اختلاس و فساد کوتاهی کند به انقلاب و مردم خیانت کرده است.

این خطیب جمعه خطاب به قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه به صراحت وارد عمل شود و با تصمیم گیری عاقلانه و عادلانه در دادگاههای علنی با حضور رسانه‌ها با محاکمه مجرمان مفسد اقتصادی بدون بزرگنمائی مردم را آگاه کند زیرا خواسته مردم آگاهی و خواسته دشمن بزرگنمایی جلوه دادن مشکلات برای رسیدن به تشنج جو حاکم بر جامعه است.

وحدانی‌فر با اشاره به مسئله رانت خواری و احتکار گفت: از عزیزانی که در مبارزه با احتکار و توقیف انبارهای موجود تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم اما چرا در شرایط فعلی اوضاع اقتصادی مردم در شهر کوچکی مثل یاسوج باید انبارهای برنج و . . .باشد و مسئولان امر وظیفه دارند در سریعترین زمان ممکن بی تعارف برخورد کنند.

امام جمعه گچساران هم گفت: فردی در حسابش هزار میلیارد تومان دارد آن طرف هم شخصی وجود دارد که به یارانه‌اش هم گیر می‌دهند، جوانی هم می‌خواهد ازدواج کند و ندارد که برای همسرش یک انگشتر بخرد و کسی هم هست که ۲ تن سکه می‌برد.

امام جمعه گچساران افزود: از اینکه هر کسی تلاش می کند برای باند و جناح خودش و یا گاهی اوقات هم تلاش برای استان و شهرستان خودش که اینها می شود ظلم، عدالت باید باشد آنهم باید به فراخور جمعیت، محرومیت و نیاز تقسیم شود.

حجازی اظهار کرد: امروز بحث اقتصاد و معیشت کام خیلی از مردم را تلخ کرده است اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند در جلسات خصوصی بیشتر از مسئولین گلایه می‌کنم معلوم است که در این جلسات حضرت آقا سفره دلش را باز می کنند و از این وضع ناراضی هستند.

وی تصریح کرد: مملکت فقیر نیست و معادن بسیاری دارد و مشکلی از این جهت هم ندارد بلکه مشکل از بی‌تقوایی برخی مدیران و مسئولین است، مشکل این است که هر کسی که زورش برسد ۵۰ مورد کار پیمانکاری به یک نفر بدهد و یک نفر دیگر هم نان شب نداشته باشد،که باید بدانند هم در دنیا و هم در آخرت سیلی خواهند خورد.

چراغی امام جمعه پاتاوه هم اظهار داشت: ما در راستای کمک به معضلات بخش خودمان در همین زمینه تدابیری را اندیشیده‌ایم که با کمک شما مردم بتوانیم بخشی فعال و کمبودها و کاستی‌ها را برطرف کنیم. تدبیر کردیم کمیته‌ای متشکل از نیروهای مردمی و بعضی از اعضاء ستاد تشکیل بدهیم و نواقص دستگاه های مختلف بخش خودمان را شناسایی کنیم.

وی گفت: با این کمیته حلال مشکلات مردم در سطح شهر و بخش باشیم.هر مسئولی که کم کاری کند با مردم جوابش را بدهیم و به صورت آتش به اختیار این تصمیم را گرفتیم.

امام جمعه پاتاوه به مسئولین کم کار هشدار داد و گفت: مسئولین فکر کرده اند با جواب ندادن نمایندگان من در ستاد نماز جمعه می‌توانند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند؟ مسئولی که جواب نماینده ولی فقیه را در بخش ندهد و پاسخگو نباشد با مردم جوابش را می‌دهیم.

وی گفت: چرا بعضی از مسئولین جواب نماینده امام جمعه را نمی‌دهند و همکاری نمی کنند مشکل از کجاست؟ چرا قبلا همکاری می‌کردند الان همکاری نمی‌کنند؟ می‌خواهم با مردم جواب اینها را بدهیم و به آنان بفهمانیم مسئول یک نفر است، مردم امت هستند و قدرت مردم را درک کنند.

امام جمعه از مردم خواستار بیان مشکلات در شهر و روستا شد و تاکید کرد: من از شما مردم می‌خواهم هر عزیزی در هر روستایی مشکلاتی دارد به رئیس ستاد نماز جمعه وکمیته مردمی انعکاس دهد جلسه می‌گیریم مشکلات را انعکاس می‌دهیم با مسئول مربوطه صحبت می‌کنیم در تمام رده‌های شهرستانی و استانی پیگیری می‌کنیم تا ببینیم مشکل و معضل چیست.

وی گفت: بعضیها با قانون، قانون را دور می‌زنند و ما هم با قانون آنها را دور بزنیم باید یاد اینها بدهیم یا باید کار کنند یا مسئولیت را ترک کنند و مسئول لایقی جایگزین شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar