خبرگزاری صدا و سیما/ ساخت نخستین کارخانه تولید گیاهان دارویی با مشارکت بنیاد برکت در گچساران آغاز شد.
نخستین کارخانه تولید گیاهان دارویی وآغاز احداث نخستین کارخانه تولید گیاه دارویی در گچساران فرآورده‌های طبیعی سلامت با حضور مدیر عامل بنیاد برکت وجمعی از مسئولان استان در گچساران کلنگ‌زنی شد.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای آب و خاک بسیار مناسبی است که می توان با کشت گیاهان دارویی و فرآوری این گیاهان به اشتغالزایی و اقتصاد استان کمک کرد گفت: احداث کارخانه گیاهان دارویی در روستای سربیشه گچساران سال گذشته تصویب شد و هم اکنون با مشارکت بنیاد برکت و با اعتبار 230 میلیارد ریال احداث می شود.
تاجگردون افزود: در حال حاضر 16 هکتار از اراضی دو شهرستان باشت و گچساران به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.
گوهرگانی معاون اقتصادی استاندار نیز با بیان اینکه نبود صنایع تبدیلی یکی از مهمترین مشکلات کشاورزان استان است گفت: با احداث این کارخانه تمام محصولات کشاورزی در زمینه گیاهان دارویی در مناطق سردسیری و گرمسیری استان خریداری می شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با بیان اینکه در بیش از 200 هکتار از زمین های منابع ملی استان انواع گیاهان دارویی کشت شده است گفت: امسال در حدود 120 هکتار از زمین های کشاورزی استان گیاهان دارویی برای تامین خوراک این کارخانه کشت می شود.
مدیر اجرایی کارخانه گیاهان دارویی گچساران نیز گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت 10 هکتار، زیر بنای 5 هزارو 600 متر مربع و با اعتبار 230 میلیارد ریال آبان ماه 98 به بهره برداری می رسد.
میراب زاده افزود: این کارخانه ظرفیت 500 تن گیاهان دارویی خشک را دارد که به صنایع آرایشی و دارویی تبدیل می شوند.