مهر/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: توجه به توسعه کسب و کار ویژگی مهم امام باقر (ع) بود.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهار کرد: امام محمد باقر (ع) سعی کردند با دسترنج خود زندگی را اداره کنند و فراوان در مزرعه کار کردند که این بهترین درس برای همه طبقات جامعه است.

وی گفت: کار کردن در هیچ مقطعی ننگ نیست، امام با شان و مقامی که داشتند در مزرعه مشغول فعالیت بودند و به جامعه آموختند اگر همه درست کار کنند شاهد جامعه ای محتاج و نیازمند نخواهیم بود.

حجت الاسلام ولی نژاد یکی از اقدامات موثر آن حضرت را رشد علمی در دوران او اعلام و اظهار کرد: در دوران زندگی امام محمد باقر (ع) زمینه تعلیم و تعلم رشد کرد و بسیاری از مشکلات علمی در دوران این امام بر طرف شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از صفات و القاب این امام «باقرالعلوم» است، افزود: بسیاری از علوم در زمان ایشان شکافنده و به جامعه تفهیم شد و شاگردان زیادی در نزد این امام پرورش یافتند و به همین دلیل ایشان را باقرالعلوم نامیدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه بخش اعظمی از روایات و احادیث مربوط به زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) است، گفت: بهترین منبع اطلاعات دینی مسلمانان مربوط به زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) است چرا که در دوران این دو بزرگوار بیشترین سخن، احدایث و روایات برای مردم بیان شد.

وی تصریح کرد: شاگرد پروری یکی از مهمترین کار کردهای امام باقر (ع) بود و این فرصت برای امام سجاد (ع)، امام حسین (ع) و امام حسن (ع) به وجود نیامده بود، برای اینکه مردم از مباحث دینی بهتر بهره مند شوند شاگردانی را به عنوان سفیران دینی و مبلغین معارف تربیت کردند و تحویل جامعه دادند.

ولی نژاد اظهار کرد: ائمه در تمام بخش ها همچون اخلاق، رفتار های اجتماعی، سیاسی و حتی کار و تلاش برای همه انسان ها الگو هستند.

وی علم آموزی را یکی دیگر از ویژگی های امام محمد باقر (ع) دانست و افزود: این امام به همه آموخت تربیت انسان یکی از راه های ماندگاری عمر است که با انجام این کار هیچ گاه عمر انسان به پایان نخواهد رسید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: توجه به کسب و کار یکی دیگر از ویژگی های این امام بود و معتقد بودند که همه انسان ها باید اهل کار باشند و ایشان با کار کردن در مزرعه به همه آموختند باید برای به دست آوردن نان حلال تلاش کرد و این می تواند الگوی برای جامعه باشد که برای داشتن زندگی باید کار مفید انجام داد و از محل کار، نانی حلال به دست آورد.

وی تصریح کرد: در زمان امام محمد باقر (ع) به دلیل درگیری و نزاعی که بین بنی امیه و بنی عباس به وجود آمده بود حکومت بنی امیه آرام آرام به سمت سقوط رفت و پایه های حکومت این طایفه سست شد.

ولی نژاد اظهار کرد: دو جریان سیاسی باعث شد تا امام محمد باقر (ع) فرصت بیشتری در زمینه علمی، اجتماعی و سیاسی را به دست آورند و به فعالیت خود بپردازند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar