ایرنا/ مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت: باند بازی و سیاسی کاری جایگاهی در این نهاد آموزشی ندارد و باید با بهرمندی از افکار و ابزار نوین در عرصه تعلیم و تربیت گام برداشت.
حجت الاسلام سید مجتبی ملکی روز یکشنبه در دومین گردهمایی اعضا کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش خراسان جنوبی در بیرجند افزود: رویکرد کنونی آموزش و پرورش، آموزش محوری است که باید جدای از سیاسی کاری تربیت محوری را در دستور کار قرار داد.
وی ادامه داد: برای تحقق این مهم تاکنون قدم های خوبی در سراسر کشور برداشته شده است، امامان جمعه و جماعات به عنوان محور فعالیت های فرهنگی باید با ایجاد کمیته های فرهنگی در شهر و شهرستان ها این ظرفیت ها را شناسایی و فعال کنند.
وی اظهار داشت: امروزه شاهد حضور در دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم، مسلم بسیاری از مشکلات موجود ناشی از کم کاری ما مسئولان است که در همین ارتباط باید به صورت کاملا دغدغه مندانه به آموزش و پرورش در راس فعالیت های علمی توجه کنیم.
دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه متناسب با هجمه های دشمن فعالیت نکرده ایم، افزود: وضعیت جوان و نوجوان امروز ما مطلوب نیست و مسلم اگر در 10 سال آینده این قشر از جامعه در مسایل تعلیم و تربیت نقصی داشتند متوجه ما حوزویان و فرهنگیان است.

** سند تحول بنیادین/ حیات طیبه
مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سند تحول بنیادین به دنبال بستر سازی حیات طیبه در بین دانش آموزان هستیم، حیات طیبه ای که از قرآن و سنت ائمه معصومین (ع) استخراج شده باشد که باید در تحقق این مهم کوشید.
حجت الاسلام سید مجتبی ملکی تاکید کرد: اگر دلسوزان نظام علاقه مند حفظ و پایداری نظام و انقلاب و انتقال آن به نسل های آینده هستند باید برای ارتقای آموزش و پرورش ایثار و فداکاری کنند.
وی افزود: امروزه اگر از هر مسئولی در مورد اولویت نظام جمهوری اسلامی سوال کنید، بدون شک خواهند گفت آموزش و پرورش اما باید توجه کنیم که آفت شعار زدگی گریبانگیرمان نشود.
به گفته وی متاسفانه شعارزدگی موجب دست و پا زدن آموزش و پرورش در چمبره مشکلات شده زیرا حرف و عمل ما یکسان نبوده است.
وی اظهار داشت: امروزه 13 میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم فرهنگی در اختیار آموزش و پرورش است و با جمع خانواده ها این آمار به 40 میلیون می رسد، پس باید توجه ویژه ای به مخاطبان این نهاد بزرگ شود.
وی ادامه داد: اگر برای حفظ نظام در دفاع مقدس 215 هزار شهید را اهدا کردیم امروز هم برای حفظ نظام باید از مسیر آموزش و پرورش عبور کنیم و توجه ویژه ای به کودکان، نوجوانان و جوانان داشته باشیم.
دبیر ستاد همکاری های آموزش و پرورش گفت: افرادی که امروز جهل چشم حقیقت بینی آنها را کور کرده و در غالب جریان های انحرافی دست به قتل عام انسان ها می زنند افرادی هستند که به تعلیم و تربیت آنها کم توجهی شده است.
وی در ادامه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا جلوی تکثیر جرثومه های فساد در کشور های اسلامی را گرفت و نگذاشت تا دیگر کشور ها را آلوده کنند و مسلم اینها همان خوارجی هستند که امام باقر(ع) فرمودند که چشم حقیقت بینی آنها کور شده است.
به گزارش ایرنا، تعمیق تعلیم و تربیت دینی، گسترش پیوند حوزه و آموزش و پرورش، بهره مندی از توانمندی مراکز حوزوی و گسترش فرهنگ همکاری و تعامل بین دستگاه های فرهنگی و تربیتی از مهمترین اهداف کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه سراسر کشور است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar