باشگاه خبرنگاران/ معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد گفت: خودروسازان تا آخر دیماه فرصت دارند تا استاندارد‌های هشتاد و پنج‌گانه اعلام شده را رعایت و تولیدات خود را براساس این استاندارد‌ها انجام دهند.
سودابه یحیی‌زاده ‌معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد درباره استقبال خودروسازان از استاندارد‌های اعلام شده سازمان استاندارد گفت: ما مرحله به مرحله این استاندارد‌ها را ابلاغ کردیم تا خودروسازان نسبت به اعمال آن اقدام کنند که آخرین مرحله آن دیماه خواهد بود و تمام خودروسازان باید ۸۵ استاندارد اعلام شده این سازمان را رعایت کنند.
وی گفت: اکثر خودروسازان کشور از ابلاغ استاندارد‌های جدید استقبال کردند و امیدواریم با همکاری تمامی شرکت‌های خودروسازی زمینه استانداردسازی تمام خودرو‌های تولیدی در کشور فراهم آید.
معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد بیان کرد: آن‌هایی هم که نمی‌توانند این استاندارد‌ها را اعمال کنند قطعا با کاهش و خروج از چرخه تولید روبرو می‌شوند، چرا که برای ما تامین امنیت مردم و سلامت آن‌ها یک اصل اساسی است.
یحیی‌زاده گفت: ما همکاری‌های خوبی را از خودروسازان کشور انتظار داریم و امیدواریم در زمینه رعایت استاندارد‌های ابلاغ شده یاریگر ما باشند تا بتوانیم در کشور خودرو‌های با استاندارد مناسب و مطلوب را شاهد باشیم.
وی بدون اینکه نامی از خودروی خاص ببرد، افزود: قطعا خودرو‌هایی که نتوانند استاندارد‌های هشتادوپنج گانه ابلاغی ما را رعایت کنند از چرخه تولید خارج می‌شوند و ما هیچ مماشاتی را با شرکت‌ها در این زمینه نخواهیم داشت.
معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد ایران در مورد فعالیت حوزه ترویج استاندارد‌های تدوین شده تصریح کرد: در نظام استانداردسازی از نقطه اول که تدوین استاندارد است تا نقطه انتهایی که ترویج و پیاده‌سازی آن است اقدامات خوبی در کشور آغاز شده به طوری که ما در حوزه‌های مختلف شاهد تبلیغ، ترویج و اطلاع‌رسانی در این حوزه هستیم.
یحیی‌زاده با بیان اینکه در خود استان اردبیل به همت مدیر کل پرتلاش این استان کار‌های خوبی در حوزه ترویج استاندارد‌ها انجام شده است، ادامه داد: ما بحث ترویج استاندارد‌ها را از مدارس و محیط‌های علمی و دانشگاهی آغاز کردیم و در بین خانواده‌ها سعی می‌کنیم تا استاندارد را به عنوان یک اصل اساسی در ارتقای سطح کیفی زندگی فرهنگسازی کرده و زمینه رعایت آن را فراهم کنیم.
وی بیان کرد: در پایه ششم ابتدایی و در کتاب‌های تالیف شده صحبت از استانداردسازی به میان آمده و دو واحد دانشگاهی نیز به صورت اختیاری در این حوزه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.
معاون تدوین و ترویج سازمان استاندارد ایران از برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای مدیران مدارس و تهیه کتب متعدد در این زمینه به همراه آموزش بانوان در مناطق روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام سعی خود را انجام می‌دهیم تا با همراهی رسانه‌ها در حوزه ترویج و تدوین استاندارد‌ها موفق عمل کنیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar