ایرنا/ رئیس پلیس راه استان همدان گفت: 32 کودک به علت سهل انگاری والدین در پنج ماهه نخست امسال در سوانح جاده ای این استان جان خود را از دست دادند.
سرهنگ رضا عزیزی روز سه شنبه با عنوان اینکه سن بیشتر جانباختگان سه و 6 ماهه و کمتر از چهار سال بوده است اظهار داشت: مقصر اصلی مرگ کودکان در سوانح جاده ای والدین هستند.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه همواره بر اهمیت استفاده از صندلی کودک در خودرو تاکید شده است اما همچنان این نکته حائز اهمیت مغفول مانده است.
رئیس پلیس راه استان همدان ادامه داد: طبق مصوبه اخیر دولت ، استفاده از صندلی کودک در خودرو الزامی است که با ابلاغ این مصوبه، ماموران بدون اغماض رانندگان متخلف را اعمال قانون می کنند.
سرهنگ عزیزی تاکید کرد: آغوش والدین محل مناسبی برای حفاظت از کودک در حین رانندگی نیست چراکه هنگام بروز حادثه، والدین ابتدا دنبال نقطه اتکا برای ثابت نگهداشتن و حفظ جان خود هستند سپس به یاد کودک می افتند.
وی افزود: هنگام ترمزهای ناگهانی و واژگونی وسیله نقلیه، کودک از آغوش مادر به بیرون پرتاب شده یا سر او به شیشه خودرو و صندلی برخورد می کند.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: هر چقدر والدین توان و قدرت بدنی بالایی برای نگهداری کودک در آغوش داشته باشند با توجه به ناگهانی بودن حادثه نمی توانند، جان کودک را حفظ کنند.
سرهنگ عزیزی گفت: استفاده از کمربند ایمنی نقش بی بدیلی در حفظ جان افراد و کاهش صدمه به بدن، هنگام بروز سوانح رانندگی دارد.
114 تن در سوانح درون و برون شهری سه ماهه نخست سال گذشته جان باختند که این آمار در فصل بهار امسال به 93 تن تقلیل یافت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar