تسنیم/مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: توفان سیستان ۹۵ نفر را به دلیل بروز مشکلات تنفسی روانه بیمارستان کرده است.
عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: توفانی که از شب گذشته در منطقه سیستان شروع به وزیدن کرده تاکنون 95 نفر را راهی بیمارستان کرده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کرده‌اند تصریح کرد: از این تعداد 68 نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند و مابقی در مراکز درمانی برای طی کردن مراحل درمان بستری شده اند.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت جوی و کاهش دید افقی از رانندگان تقاضا می‌شودتا با رعایت سرعت مطمئنه در این محورها مواصلاتی حرکت کنند تا سفر ایمن برای خود و دیگران بزنند.
به گفته رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان وضعیت جوی ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل تا ساعت 22:30 شب گذشته به نحوی بوده که حداکثر سرعت باد 101 کیلومتر بر ساعت و حداقل دید افقی 900 متر گزارش شده است.
علی ملاشاهی داد: این شرایط جوی نامطلوب به نحوی بوده که در پی آن حداکثر غلظت گرد و غبار به 4444 میکروگرم بر متر مکعب رسیده است که با توجه به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است؛ این میزان غلظت گزارش شده معادل 30 برابر حد مجاز استهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar