آخرین خبر/ بیش از 90 هزار تن شمش آلومینیوم درشش ماهه نخست امسال در بزرگترین واحد تولید کننده آلومینیم کشور در اراک تولید و راهی بازارهای داخلی و خارجی شده است.
مدیرعامل ایرالکو با توجه به وجود برخی مشکلات در تامین مواد اولیه و فروش با نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان گفت: تولید در کارخانه کم نشده و تلاش برای افزایش ۸ درصدی تولید نسبت به پارسال ادامه دارد.
مجیدی با اشاره به اینکه ایرالکو بزرگترین تولید کننده در بین ۳ تولید کننده کشور است، افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان سال به تولید اسمی ۱۸۰ هزار تن شمش برسیم که نیمی از آن ۴۸ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند.
او گفت: بیش از ۱۱ هزار صنعت پایین دستی از این کارخانه مواد اولیه می‌خرند و شغل برای بیش از ۲۵ هزار نفر با این واحد‌ها ایجاد شده است.
مدیرعامل ایرالکو افزود : با توجه به هزینه میلیونی خرید دیگ‌های تولیدی، صنعتگران این کارخانه توانستند با بهره وری و نظارت و کنترل ساعتی، زمان استفاده از دیگ‌های تولیدی که قلب کارخانه است را به بیش از ۴ هزار روز که ۴ برابر حالت عادی است برسانند که در میان تولیدکنندگان آلومینیم کشور یک نوع رکورد شکنی است.
مجیدی همچنین با اشاره به اشتغالزایی بالای این کارخانه، اشتغال کارخانه را ۴ هزار نفر عنوان کرد و از خلاقیت‌های صنعتی در این کارخانه خبر داد.
ایرالکو قدیمی‌ترین کارخانه اراک و کشور با سابقه بیش از ۴۰ ساله است که در سالهاست درتولید آلومینیم پیشتاز است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f