خبرگزاری دانشجو/ از روز شنبه ثبت نام ورودی‌های جدید دانشجویان دانشگاه بجنورد آغاز شده است و دانشجویان به ثبت نام مشغول هستند؛ اما در این بین برخی دانشجویان و به خصوص دانشجویان دختر با مشکل کمبود خوابگاه خودگردان مواجه هستند. اکنون تمام خوابگاه‌های خودگردان دارای مجوز پر شده و این باعث نگرانی خانواده‌های دانشجویان شده است.
محمدرضا قربانی، معاون دانشجویی دانشگاه بجنورد در این خصوص گفت: پس از پایان ثبت نام، جلسه کمیته اسکان دانشجویان را برگزار می‌کنیم. در این جلسه این موضوع بررسی خواهد شد.
قربانی ادامه داد: پرشدن خوابگاه‌های خودگردان دلیلی دیگر دارد. ما در شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان، آمار دانشجویان نیازمند به خوابگاه را می‌گیریم و با آن واسطه بخش خصوصی را برای برپایی خوابگاه تشویق می‌کنیم. متاسفانه دانشگاه کوثر در جلسه گفته بود ما دو خوابگاه خودگردان داریم و دو خوابگاه دیگر اجاره می‌کنیم؛ اما به دلیل تغییرات در ریاست این دانشگاه، قولی که برای اجاره دو خوابگاه داده بودند را اجرا نکردند؛ لذا خوابگاهی که ما برای دانشگاه بجنورد پیش بینی کرده بودیم، به دانشجویان کوثر داده شده است. اگر این اتفاق نمی‌افتاد ما هیچ مشکلی نداشتیم.
معاون دانشجویی دانشگاه بجنورد خاطرنشان کرد: با معاونت دانشجویی دانشگاه کوثر صحبت کرده ام. به ما گفتند طی همین هفته دو خوابگاهی که قول داده اند را می گیرند و دانشجویان را جای می‌دهیم. این موضوع حداکثر تا شنبه مشخص می شود و جای نگرانی نیست. پس از ثبت نام آمار دقیق به دست ما می‌رسد و برنامه ریزی می‌شود.
وی افزود: همچنین معاون دانشگاه کوثر گفته است که دو خوابگاه ارزیابی شده است و تنها مشکلش داشتن بخاری است. ما آن‌ها را تحت فشار گذاشته ایم تا پکیج را جایگزین بخاری کنند تا احتمال خطر برای دانشجویان کمتر شود. اگر بگوییم بخاری ایراد ندارد همین امروز خوابگاه‌ها تایید می‌شوند.
قربانی در پایان گفت: تاخیر‌ها برای بالا رفتن استاندارد‌ها است. از طرفی خانواده‌ها نیز حق دارند و نگران فرزند خود هستند. همچنین احتمال دارد ظرفیت خوابگاه‌های دولتی نیز افزایش یابد؛ لذا خانواده‌ها نگران نباشند. ما لحظه به لحظه به این فکر هستیم که خانواده‌ها دچار اضطراب نشوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45