تسنیم/ مردم خیر مهدی‌شهر هر ساله در اقدامی خداپسندانه اقدام به اطعام عزاداران حسینی و نیازمندان این شهر در ماه محرم می‌کنند.
هر سال در دهه اول محرم عطر خوش نذری در خیابان ها و کوچه های مهدی‌شهر پیچیده و مردم خیر این شهر با طبخ و توزیع نذری عزادارن حسینی را تکریم می‌کنند.
امسال اما متفاوت‌تر از سال‌های گذشته این سفره تکریم عزاداران حضرت سید‌الشهدا بزرگتر شده و طرح بزرگ اطعام حسینی با طبخ و توزیع 72 دیگ نذری در مهدی‌شهر انجام می‌شود.
و بر این اساس طبخ و توزیع 72 دیگ نذری با نیت شهدای کربلا در شهرستان مهدی‌شهر با عنوان "احسان حسینی" اجرا می‌شود.
احمد رنجبریان عضو هیئت امنا حسینیه المهدی(عج) مهدی‌شهر در حاشیه اجرای این طرح بزرگ اطعام حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مهدی‌شهر، اظهار داشت: 72 دیگ به نیت شهدای کربلا در مهدی‌شهر در روز تاسوعای حسینی طبخ و توزیع می‌شود.
وی با اشاره به برخی از اهداف اجرای این طرح اطعام گفت: تکریم عزاداران و تعظیم شعائر حسینی یکی از اهداف این طرح است.
عضو هیئت امنا حسینیه المهدی(عج) مهدی‌شهر اضافه‌کرد: طرح بزرگ طبخ و توزیع عذای نذری با هدف ترویج و گسترش فرهنگ نذری برای امام حسین(ع) این عمل نیک و خیر در مهدی‌شهر انجام می‌شود.
رنجبریان افزود: در ظهر روز تاسوعای حسینی عزاداران امام حسین(ع) می‌توانند با حضور در حسینیه المهدی(عج) مهدی‌شهر مهمان سفره با کرامت و پربرکت امام حسین(ع) باشند.
وی خاطرنشان کرد: پخت این 72 دیگ غذای نذری در صبح روز تاسوعا انجام و در ظهر روز تاسوعا در میان عزاداران توزیع می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c