خبرگزاری دانا/ شبکه اطلاع‌رسانی مرآت چند روز قبل طی گزارشی به مشکلات آب‌رسانی به روستاهای منطقه خارتوران پرداخته بود. گزاره اصلی گزاره پیشین این بود که در شرایطی که برخی از این روستاها ظرفیت تبدیل شدن به روستاهای گردشگری را دارند، کم‌آبی رمق را از آن‌ها گرفته و باعث شده است که مردم رغبتی به زندگی در این روستاها نداشته باشند. علاوه بر کمبود آب، مردم منطقه معتقدند که آب ارسالی با تانکر به این روستاها کیفیت مطلوبی نیز ندارد.
در جریان گزارش پیشین وقتی این گزاره‌ها را با منصور کشاورزیان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان در میان گذاشتیم، وی تصریح کرد که همکاران وی طی دو هفته، ضمن بازبینی سرانه‌ها، کیفیت آب را نیز آزمایش و نتیجه را به خبرنگاران خبرگزاری مرآت اعلام کنند. اما کشاورزیان، زودتر از موعد مقرر و 6 روز پس از انتشار گزارش پیشین موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کرد.
وی با اشاره به این که سرانه تولید آب در روستاهای گرماب بالا، سلمرود و اسب‌کشان با احتساب آب‌رسانی با تانکر، 74.6 لیتر به ازای هر نفر در روز است گفت: افزون بر این، سرانه تولید آب در روستاهای فرینو، تلخاب، حجاج، کلاته‌ری، زیور و درازآب به ترتیب، 234، 124، 137، 87، 217 و 281 لیتر به ازای هر نفر در روز است و این ارقام نشان می‌دهد که میزان تولید آب در این روستاها در قیاس با استانداردها، کافی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان با بیان این که پایش میزان EC آب انتقال‌یافته از طریق تانکر به این روستاها صورت گرفته است گفت: EC میزان هدایت الکتریکی آب را مبتنی بر تعداد یون‌های حل‌شده در آب نشان می‌دهد و این عدد هرچه پایین‌تر باشد، کیفیت آب مناسب‌تر خواهد بود.
کشاورزیان افزود: اگر بارگیری تانکرهای آب از احمدآباد صورت بگیرد، EC آن 840 و اگر از چاه زمان‌آباد صورت بگیرد، EC آن 2 هزار و 300 است و در هر صورت میزان EC آب انتقال‌یافته به این روستاها در حد استاندارد است.
سخنان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی در حالی بیان می‌شود که گزارش‌های رسیده از ناحیه مردم روستاهای خارتوران همچنان حاکی از نارضایتی آن‌ها از وضعیت آب است. مرآت همچنان آماده شنیدن نظرات مردم و کارشناسان درباره مشکلات آب در روستاهای استان خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c