خبرگزاری کردپرس/ دکتر جلال میرزایی، نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی که دانش‌آموخته علم سیاست و دبیر کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی است و در تمام روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها اظهارنظرهای او (عمدتاً در عرصه سیاست بین‌الملل و مسائل مهم روز) بازتاب دارد، از رییس ستاد انتخاباتی خویش شکایت کرد.
عبدالصاحب ناصری، فرهنگی و اصلاح‌طلب شناسنامه‌دار ایلام در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، در دور اول رییس ستاد انتخاباتی دکتر میرزایی بود که با صعود دکتر میرزایی به دور دوم انتخابات، از ریاست ستاد انتخاباتی این نماینده مجلس بیرون آمد (یا آورده شد) تا سنگ بنای نماینده شدن «جاه و جلال» اصلاح‌طلبان ایلام در مجلس از همان آغاز سست نهاده شود.
خبر شکایت دکتر میرزایی از عبدالصاحب ناصری به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی را پایگاه خبری فریاد به نقل از «منابع آگاه» منتشر کرده است. به گفته فریاد، ناصری جهت تفهیم اتهام در شعبه چهارم بازپرسی حاضر شده است.
این حرکت دکتر میرزایی در محافل سیاسی استان بدون بازتاب نبود و کار به فضای مجازی و عمومی هم کشیده شد. فریاد در این باره نوشت: از نظر آگاهان سیاسی استان این اقدام نماینده سوای مسائل حقوقی و قضایی آزمونی است برای سنجش شیوه عملکرد و کنش فعالان سیاسی استان از جمله فعالان حزبی، شورای هماهنگی احزاب و تشکل های طیف موسوم به اصلاحات. شکل گیری فضای توأم با بی تفاوتی و منفعت جویی شخصی از آفات فضای سیاسی جبهه اصلاحات در ایلام است که سکوت این روزهای آنان گواه روشنی است بر این مدعا. سکوت معنی دار اصلاح طلبان استان به خوبی نشان می دهد که اصلاح طلبی در مقام حرف و سخن فاصله ی زیادی با واقعیت های سیاسی در بین اصلاح طلبان دارد. عافیت طلبی و منفعت پیشگی هیچ‌گونه سنخیتی با عناصر و مؤلفه های حرکت اصلاح طلبی ندارد.
کمی بعد، رییس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان ایلام نیز به خبر شکایت میرزایی از ناصری واکنش نشان داد و طی بیانیه‌ای با عنوان «اعتقاد به شفافیت شرط اول اصلاح‌طلبی» تلنگری نیز به مخالفت میرزایی با طرح موسوم به شفافیت آرای نمایندگان مجلس زد که در هفته گذشته با هشتگ «رأی من علیه من» به هشتمین توئیت داغ جهان تبدیل شد.
یوسف جعفری نسب که از شنیدن خبر شکایت این نماینده مجلس «شوک‌زده» شده در بیانیه‌ی خود آورده است: شکایت بر سر انتشار مطلبی که در آن از نمایندگان مجلس بدون ذکر نام فرد خاصی، خواسته شده به شفاف‌سازی اموراتشان بپردازند و در برابر شائبه هایی که در جامعه مطرح شده با پاسخگویی رفع ابهام و سوال بنمایند به راستی بهت آور است. در گام نخست از اساس طرح شکایت محل پرسش است، و مشخص نیست که به چه دلیل فرد شاکی خود را مخاطب پیام و سخن کلی مندرج در مطلب قلمداد نموده است. آیا بهتر نبود به جای عکس العملهایی ازین دست که نشان داده اند، همانند یک اصلاح‌طلب راستین، همدلی خود را با این نوشته نشان می دادند؟ آیا بهتر نبود ایشان هم در تأیید نوشته ناصری به عدم شفافیت می تاختند و ارتکاب اعمال خطا را توسط هر کسی و در هر جایی ولو نمایندگان مجلس تقبیح می کردند؟
رییس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان ایلام در ادامه آورده است: آیا شکایت از ناصری به بهانه نگاشتن مطلبی انتقادی، کسی که به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی شاکی، نقش بزرگی در توفیق و راهیابی ایشان به مجلس شورای اسلامی دارد عملی اخلاقی است؟ آیا کوشش در ایذاء کسانی که حقی بر گردن ما دارند عملی پسندیده است؟ آیا در فرهنگ ما پاسخ نیکی را با بدی دادن از جمله نکوهیده ترین رفتارها نیست؟
جعفری نسب در انتها از اصلاح‌طلب بودن دکتر جلال میرزایی به طعنه یاد کرده و گفته: آیا نماینده محترم آگاه است که با این طرح دعوا در پیشگاه عام و خاص، ادعایش مبنی بر اصلاح‌طلب بودن را زیر سؤال برده است؟ اصلاح‌طلبان استان امیدوارند که آقای میرزایی هر چه سریعتر ضمن پس گرفتن شکایتشان، از عبدالصاحب ناصری دلجویی نمایند، و حال که تقدیر به گونه ای رقم خورده که عنوان نماینده اصلاحطلب استان را یدک می کشند، در قول و عمل نیز پایبند اخلاق و عمل اصلاح‌طلبانه باشند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://instagram.com/ilam.online
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a