ایسنا/ شهردار شیراز گفت: با موافقت شورای محترم شهر شیراز، هفته نخست مهرماه و در آغاز سال تحصیلی جدید، استفاده از قطار شهری در این کلانشهر برای عموم شهروندان رایگان است.
حیدر اسکندرپور سه‌شنبه ٢٧ شهریور در شورای آموزش‌وپرورش استان فارس دلیل طرح این پیشنهاد و تصویب آن از سوی شورای شهر را احتمال زمان‌بر بودن ساماندهی سرویس مدارس و تاثیر آن بر ترافیک شهر عنوان و خاطرنشان کرد: با تصویب شورای شهر 200 میلیون تومان اعتبار پیش بینی و جابه جایی مسافران با قطار شهری، از شنبه 31 شهریور تا چهارشنبه چهارم مهر رایگان شده است.
وی افزود: به همه شهرداران مناطق ابلاغ کرده‌ایم تا هرچه سریع‌تر فضای اطراف محیط‌ های آموزشی در سال تحصیلی را مناسب سازی کنند .
شهردار شیراز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شهرداری در شرایط رکورد فعلی به اندازه کافی برای ساخت‌وسازها تخفیف اعمال کرده است، خاطرنشان کرد: این مجموعه خود دارای مشکلات حاد است و نمی‌تواند پشت سرهم تخفیف بیشتری بدهد .
رئیس پایانه حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز نیز در ادامه این جلسه با اشاره به تشکیل کارگروه ماده 18 برای ساماندهی امور مربوط به سرویس مدارس بیان کرد: نرخ سرویس مدارس برای امسال 15 درصد افزایش داشته است .
حمیدرضا ناصری یادآور شد: اتوبوس‌ها را ساماندهی کرده‌ایم و از نیمه دوم مهرماه نیز 185 دستگاه اتوبوس جدید به مجموعه ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شوند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913