خبرگزاری صدا و سیما/ کار ساخت ۱۹ واگن جدید برای ناوگان ریلی کشور در شرکت واگن پارس اراک آغاز شد.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: با توجه به رضایت شرکت رجا از 22 واگن مسافری ساخته شده در این کارخانه ، قرار داد ساخت 10 واگن در قالب سری سوم به امضا رسید و تا پایان سال تحویل می شود .
مختاری افزود: ارزش ریالی این واگن ها هزار و 100 میلیارد ریال برآورد می شود که به سفارش شرکت مسافربری رجا ساخته شده است.
وی ادامه داد: این واگن های مسافربری ظرفیت حرکت با سرعت 160 کیلومتر را دارند و بیش از 85 درصد دانش فنی ساخت آن ها در واگن پارس اراک بومی سازی شده است.
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: همچنین قرار داد ساخت 41 دستگاه واگن مسافربری بین شرکت رجا با واگن پارس به زودی منعقد می شود .
وی با اشاره به اینکه اکنون بیش از 500 واگن باری برای کشور در این کارخانه در حال ساخت است گفت : ما امسال از نظر قرارداد در وضعیت مطلوب هستیم اما چالش تولید پیش رو افزایش نرخ ارز و نوسانات پولی کشور است که در صورت چاره جویی نشدن می تواند نیاز داخل را به سمت خرید خارج سوق دهد .
کریمی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب هم در بازدید از مراحل ساخت و بررسی رفع مشکلات تولید با اشاره به اینکه ، ارز نیما به دلیل نواقصی که دارد به راحتی در اختیار صاحیان صنایع قرار نمی گیرد افزود : در حال بررسی این مشل برای رفع مشکل صنایع کشور از جمله واگن پارس هستیم .
شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.
این شرکت در سال 1354 در اراک آغاز به کار کرد و در سال 1364 با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.
کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هکتار جانمایی شده است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f