ایرنا/فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: صلح و سازش میان 2 گروه اختلافی از عشایر این شهرستان با تلاش ها و پیگیری های مستمر و با هدف کمک به توسعه منطقه برقرار شد.
مجتبی شجاعی افزود: نشست این صلح و سازش بین 2 گروه از عشایر شهرک عشایری حسن آباد کهور سوختالی دلگان با حضور بخشدار جلگه چاه هاشم، رئیس عشایری، مدیر جهاد کشاورزی و با وساطت معتمدان و ریش سفیدان طایفه نارویی برگزار شد.
وی اظهار داشت: موارد اختلافی بر سر اراضی کشاورزی و مسکونی بود که در چند روز گذشته طرفین با تهدیدات لفظی و تهدید به اقدام علیه یکدیگر داشتند و احتمال درگیری با وساطت فرمانداری، شورای تامین و تذکر جدی به طرفین، استفاده از ظرفیت معتمدان و نخبگان منطقه به صلح و سازش ختم شد.
بخشدار جلگه چاه هاشم نیز گفت: در سه ماه قبل 11 فقره نزاع که هر کدام ظرفیت تبدیل شدن به اختلاف بیشتر و دامنه دار شدن را داشت بدون بروز حساسیت و هیاهو برطرف شد.
خدابخش پکیرشاهی افزود: شاخص های امنیتی شهرستان دلگان در سالجاری در زمینه امنیت و کشفیات مواد مخدر نسبت به پارسال افزایش یافته است.
دلگان از توابع سیستان و بلوچستان در 400 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده و دارای یک شهر، 2 بخش، پنج دهستان و 277 پارچه آبادی است.ایرنا/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c