خبرگزاری صدا و سیما/ سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح: در عملیات تروریستی امروز در اهواز حدود ۱۵ نفر به شهادت رسیدند که اکثر آنان مردم هستند.
سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی افزود: تروریست ها 4 نفر بودند که از چند روز قبل سلاح های خود را از برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد و در منطقه محل رژه نیروهای مسلح پنهان کرده بودند.
وی با بیان اینکه این تروریست ها در پوشش مردمی و بعنوان تماشاچی در محل رژه نیروهای مسلح حضور یافتند ، گفت: این افراد بعد از لحظاتی به محل اختفای سلاح های خود رفته و با برداشتن این سلاح ها ، مردم حاضر در منطقه را به رگبار بستند.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به ساعت وقوع این حادثه که 9 صبح امروز بود ، اشاره کرد و گفت: بلافاصله بعد از این عملیات تروریستی ، تروریست ها با عکس العمل سریع نیروهای مسلح مواجه شدند که 3 نفر از آنها در دَم و در همان منطقه به درک واصل شدند و یک نفر نیز که به علت مجروحیت به بیمارستان منتقل شده بود در آنجا به درک واصل شد.
وی از بیان آمار دقیق شهدا و مجروحان خودداری کرد و گفت: به علت اینکه حال برخی از مجروحان وخیم است نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد اما تاکنون حدود 15 نفر به شهادت رسیده اند.
سردار شکارچی گفت : چند تن از نیروهای رژه رونده و اجراکننده مراسم نیز جزو شهدا هستند.
وی در خصوص وابستگی این گروه تروریستی نیز تصریح کرد: این گروه تروریستی وابسته به موساد و آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که با حمایت های مادی ، نظامی و پشتیبانی برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس این اقدام تروریستی را انجام داده اند.
سردار شکارچی تاکید کرد: قطعا این اقدام این کشورها و این گروههای تروریستی بدون پاسخ نخواهد ماند.
وی هدف این گروه تروریستی را مخدوش کردن اقتدار ، قدرت نظامی و امنیت جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و افزود: امنیت ایران در دنیا بی نظیر است و اینگونه اقدامات تروریستی نمی تواند امنیت ملت ایران را مخدوش کند.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در خصوص اخبار ضد و نقیضی که از زمان وقوع این عملیات تروریستی تاکنون بویژه در فضای مجازی مخابره می شود ، گفت: اینگونه اخبار به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و مردم باید از مرجع ذی صلاح که ستاد کل نیروهای مسلح است اخبار صحیح مربوط به این واقعه را دریافت کنند.
وی گفت : به محض دریافت اخبار جدیدی از حادثه به ویژه شهدا و مجروحان این عملیات تروریستی ، این اخبار به مردم مخابره خواهد شد.
انهدام کامل تیم تروریستی در اهواز
سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح: تیم تروریستی امروز اهواز ۴ نفر بودند که جنازه ۳ نفر در اختیار نیرو‌های امنیتی است و نفر چهارم نیز دستگیر شد.
سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، درباره آخرین جزئیات اقدام تروریستی صبح امروز که در مراسم رژه نیرو‌های مسلح در اهواز رخ داد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) افزود: آمریکا، اسرائیل و ​آل سعود همیشه برای دشمنی با ما در میدان هستند و این گونه اتفاقات بسیار طبیعی است.
وی گفت: یک تیم چهار نفره تروریستی امروز از مخفیگاهشان در داخل پارکی که مقابل بلوار قدس محل رژه نیرو‌های رژه رونده بود به سمت مردم و رژه روندگان تیراندازی کردند که تعدادی به شهادت رسیدند و مجروح شدند.
سردار شکارچی گفت: نیرو‌های امنیتی بلافاصله وارد عمل شدند و هر ۴ نفر تیم تروریستی را منهدم کردند و هم اکنون ۳ جنازه از این تروریست‌ها در اختیار نیرو‌های امنیتی است و یک نفر هم دستگیر شده است تا مشخص شود به کجا وابسته بوده و چطور وارد پارک شده اند؟
وی افزود: این تیم تروریستی از فاصله طولانی از داخل پارک به سمت نیرو‌های رژه رونده تیراندازی کردند که برخی از این تیراندازی‌ها به سمت جایگاه مردم هم بود.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه آمار‌های اعلام شده در خصوص تعداد شهدا و مجروحان ضد و نقیض است، گفت: کل مجروحان و شهدا زیر ۱۰ نفر اعلام شده است که در میان ان‌ها علاوه بر نیرو‌های رژه رونده، مردم هم هستند.
وی افزود: هر خبری غیر از این خبر تکذیب می‌شود و اخبار تکمیلی را خودمان در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335