جماران/ مدیر حفاظت از محیط زیست شهرستان راز و جرگلان روز شنبه در این باره اظهار داشت: گزارش حمله گرگ و یا گرگ ها به دام های روستای باغلق امروز به این مدیریت شده است اما کارشناسان هنوز در محل حضور پیدا نکرده اند.
محمدباقر مرادیان گفت: روستاییان در این شکایت ادعا دارند که پنج راس گوسفند طعمه گرگ شده است اما اینکه گوسفندان در طبیعت و یا در آغل مورد حمله واقع شده برای ما مشخص نیست.
وی افزود خسارت حمله گرگ به دام تحت شرایطی جبران می شود و دامداران خسارت دیده از وحوش می توانند شکایت خود را به ادارات حفاظت از محیط زیست منعکس کنند.
مرادیان درباره علت حضور وحوش در نزدیکی های روستاها و حمله به دام گفت: با وجود اینکه اکنون در فصل سرما قرار نداریم، وحوش در تامین غذای مورد نیاز و طعمه دچار مشکل هستند.
وی خاطرنشان کرد: ریشه حضور وحوش گوشتخوار در حوالی روستاها را باید در دخالت انسان در طبیعت و شکارهای بی رویه جست و جو کرد.
مدیر حفاظت از محیط زیست شهرستان راز و جرگلان افزود: این دومین باری است که دام روستاییان این شهرستان مورد حمله گرگ قرار گرفته است و در حادثه نخست، سه راس گوسفند تلف شدند.
شهرستان مرزی 70 هزار نفری رازو جرگلان در 120 کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45