موج/ فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت ضمن آرزوی قبولی عزاداری های سوگواران حسینی و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس از همکاری و تلاش های سازمان های خدمات رسان بویژه سازمان های مردم نهاد، پاکبانان و سازمان پسماند شهرداری رشت در پاکسازی معابر در ایام عزاداری دهه محرم تقدیر کرد.
شیرزاد، با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زیست محیطی ابراز کرد: تجربه و تخصص سازمان های مردم نهاد بویژه سمن های فعال در حوزه زیست محیطی جهت ارتقای فرهنگ شهروندی و آموزش در کاهش پسماند و تفکیک زباله از مبدا تاثیر گذار است.
وی همچنین افزود: هرساله در دهه محرم حجم زباله های تولید شده از ظروف یک بار مصرف در دهه محرم افزایش می یابد و متاسفانه شاهدیم برخی از شهروندان در مسیر حرکت دسته های عزداری زباله های خود را در معابر عمومی رها می کنند و این موضوع بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.
شیرزاد، ضمن تقدیر از موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما، ابراز کرد: این سمن در ایام محرم بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی با همکاری پاکبانان زحمتکش و سازمان پسماند شهرداری رشت در پاکسازی معابر همکاری مطلوبی دارند.
وی همچنین از آتش نشانان شهر رشت بابت آمادگی و حضور موثرشان در مسیر دسته های عزاداری و معابر اصلی تقدیر کرد و افزود: آمادگی و حضور دیگر سازمان های خدمات رسان شهرداری بویژه سازمان پسماند و پاکبانان و خدمات شهری مناطق پنج گانه نیز شایسته تقدیر است.
فاطمه شیرزاد ادامه داد: جا دارد از تلاش های پلیس نیز در راستای ایجاد نظم و انضباط اجتماعی و امنیت دسته جات عزاداری تشکر و تقدیر کرد.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای همچنین، از همکاری و تلاش های شبانه روزی پاکبانان شهرداری نیز بابت افزایش حجم کاری و انجام وظایفشان در پاکسازی معابر تقدیر کرد و افزود: به یاری خدا در اربعین امسال هم تعدادی از پاکبانان و کارگران شهرداری به کربلا اعزام خواهند شد
رییس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری در پایان افزود: آموزش در راستای کاهش زباله، تفکیک از مبدا و ارتقای سلامت مردم و بهداشت عمومی شهر و ایجاد درمانگاههای سلامت در شهر و اجرای برنامه های سند راهبردی سازمان پسماند شهرداری از سیاست های اساسی کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0