تسنیم/رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی از نبود و کمبود زورخانه بین‌المللی با استانداردهای کشوری در خراسان جنوبی خبر داد.
مهدی قمری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر راه ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی وجود دارد نبود و کمبود زورخانه بین‌المللی با استانداردهای کشوری است که در این زورخانه بتوان مسابقات، اردوهای آمادگی تیم‌ها، کلاس‌های آموزشی و آماده‌سازی تیم‌های استان را انجام داد.
رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی مکان خاصی وجود ندارد تا ورزشکاران بتوانند زیرنظر مربیان در یک مکان واحد و زیرنظر یک مدیریت واحد با انسجام خاصی تمرینات خود را ادامه دهند.
قمری تصریح کرد: در این راستا مجبور هستیم از شیفت‌های مختلف زورخانه‌های مختلف استفاده کنیم و گاهی این امر محقق نمی‌شود چون زورخانه‌ها شخصی هستند و ضمن همکاری با هیئت ممکن است آن ساعت، ساعت ورزش عمومی و همگانی باشد.
وی با بیان اینکه "این امر برای پیشبرد اهداف ورزش قهرمانی و حرفه‌ای یک مانع بزرگ است" خاطرنشان کرد: در این راستا تاکنون درخواست‌ها و پیگیری‌های بسیاری صورت گرفته است.
رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به پتانسیلی که در ورزش زورخانه‌ای استان وجود دارد و جایگاهی که در رنکینگ کشوری داریم و عشق و علاقه جوانان استان برای انجام این ورزش متأسفانه مسئولان توجه زیادی به این ورزش ندارند.
قمری اظهار داشت: سال گذشته بیش از 60 مدال رنگارنگ جوانان، نوجوانان، نونهالان و پیشکسوتان استان به‌ ارمغان آورده‌اند که این‌ها همه نشان‌دهنده جایگاه و پتانسیل خراسان جنوبی است.
وی افزود: سال گذشته خراسان جنوبی در رنکینگ کشوری رتبه 5 کشور را کسب کرد در صورتی که با رتبه 4 کشوری تنها دو امتیاز اختلاف داشته‌ایم.
رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی گفت: با وجود این‌همه استعداد و اقبال وقت آن رسیده که مسئولان استان به‌ فکر این باشند تا به خواسته‌های ورزش‌کاران توجه کنند.
قمری بیان کرد: استان‌هایی هستند که در این ورزش هیچ جایگاهی ندارند اما بزرگترین زورخانه‌های کشور را می‌سازند اما متأسفانه نسبت به ورزش زورخانه‌ای استان بی‌تفاوت هستیم؟همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7