ایسنا/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرج گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید شاهد افزایش 25 درصدی ترافیک در معابر این شهرستان هستیم.
سرهنگ حمدالله رحمتی پور گفت: در اولین روز بازگشایی مدارس بسیاری از سرویس‌های مدارس ساماندهی نشده و این سبب گره ترافیکی در کلانشهر کرج شده است.
سرهنگ رحمتی پور گفت: اکنون با توجه به این شرایط، والدین فرزندان خود را با خودروهای شخصی به مدرسه می‌برند اما سرویس‌های مدارس کمک بسیاری برای کاهش ورود خودروهای شخصی خواهد شد.
وی افزود: خانواده‌ها به جای استفاده از خودروهای شخصی برای انتقال فرزندان خود به مدرسه از وسایل حمل نقل عمومی استفاده کنند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تسهیل در عبور و مرور نیروهای پلیس اعم از ستادی و صف با تمام امکانات برای تسهیل در عبور و مرور برای نظم بخشی به معابر شهری حضور دارند.
این مسئول گفت: علاوه بر حضور نیروهای پلیس، پلیس مدرسه نیز درتقاطع‌ها و روبروی مدارس در روان‌سازی ترافیک نقش آفرینی می‌کند.
سرهنگ رحمتی پور گفت: مسئولان سرویس مدارس باید ظرفیت‌های قانونی در خصوص تعداد سرنشینان را رعایت کنند و پلیس به محض مشاهده تخلف بدون اغماض با این موضوع برخورد قانونی خواهد کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af