تسنیم/فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: از ویژگی‌های دفاع مقدس بهره‌گیری مردم از حادثه عاشورا بود و اینکه مشابهت فراوانی میان شیوه جنگ عاشورا و جنگ دفاع مقدس در اردوگاه‌های جنوب و غرب کشور وجود داشت.
سردار سید محمدتقی شاهچراغی در آیین افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس با حضور ائمه جمعه اسلامشهر، واوان و چهاردانگه و جمعی از مسئولان اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از مقاطع عجیب و استثنائی و همچنین جلوه حضور مردم ایران و یک حادثه کم نظیر در تاریخ ایران اسلامی بود.
وی با اشاره به ویژگی‎‌های دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس دارای ویژگی‌های بسیار برجسته و ارزشمندی است و بخشی از آن صحنه‌های زیبا و برجسته در این نمایشگاه با همت خواهران نمود پیدا کرده است.
فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران یکی از نکات حائز اهمیت در دفاع مقدس هشت ساله را اتحاد مردم عنوان کرد و افزود: آنچه موجب شد تا مردم در قالب یک ید واحد و مانند سد محکم در کنار هم قرار گیرند اعتبار دینداری و دین باوری آنان بود.
شاهچراغی تصریح کرد: مردم در بستر عاشورا و اسلام و در سایه تبعیت از یک عالم خستگی‌ناپذیر و با اخلاص توانستند پیروز میدان جبهه‌های حق شوند، یکی دیگر از ویژگی‌های دفاع مقدس بهره‌گیری مردم از حادثه عاشورا بود و اینکه مشابهت فراوانی میان شیوه جنگ عاشورا و جنگ دفاع مقدس در اردوگاه‌های جنوب و غرب کشور وجود داشت‌.
وی ضمن اشاره به اینکه گاهی رزمندگان هر آنچه اتفاق می‌افتاد را ناشی از اراده خدا می‌دانستند و شکست‌ها را مقدمه پیروزی بزرگ‌تر در جنگ می‌دیدند گفت: دشمنان اسلام و انقلاب می‌خواهند با فاصله انداختن میان امت و امام و نفوذ در صف یکپارچه مردم باورهای اعتقادی مردم را تضعیف کنند و به اهداف شومشان برسند که به حول و قوه الهی نخواهند توانست.
فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما از امامان دست برنداریم آنها هم به ما عنایت و توجه دارند برگزاری مراسم‌های مذهبی و عزاداری بر امام حسین(ع) و اجرای هر چه باشکوه‌تر عاشورا حلقه وصلی میان مردم، جوانان، نوجوانان و خاندان عصمت و طهارت، شهدا و دفاع مقدس می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651