باشگاه خبرنگاران/مشاور استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کاهش سهمیه سوخت بنزین از ۳۰۰ به لیتر در سطح استان تصمیم گیری نشده گفت: این کاهش بدنبال مصوبه ستاد بهینه سازی مصرف سوخت در مرکز کشور انجام شده است.
علی اصغرافتاده مشاور استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مسوولان کشوری بایستی شرایط منطقه‌ای و محلی را در حوزه تصمیم گیری‌های کلان رعایت کنند، تصریح کرد: این مصوبه به دلایل متعدد کارشناسی و شرایط اقلیمی و گستردگی وهمچنین پراکندگی جغرافیایی جمعیت استان دقیق نیست.
به گفته وی این اقدام در راستای جلوگیری از قاچاق سوخت و بهینه سازی مصرف نیز قابل توجیه نیست.
وی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن کارت‌های هوشمند سوخت میلیارد‌ها تومان هزینه شده است تا از روش‌های سنتی و سلبی پرهیز شود تاکید کرد: متولیان امر به جای استفاده از روش‌های سنتی بایستی استفاده صحیح و دقیق از فناوری اطلاعات را در دستور کار قرار دهند تا زمینه هرگونه سودجویی و سواستفاده گرفته شود.
مشاور استاندار در امور اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تلاش گسترده مسوولان محلی در هفته‌های اخیر در ساماندهی جایگاه‌های سوخت که زمینه رضایت مردمی را فراهم کرده بود افزود: اجرای این مصوبه و کاهش مصرف سوخت بدون هماهنگی با مسووولان استانی نه تنها همه زحمات را به هدر داد بلکه زمینه افزایش نارضایتی را فراهم کرده است.
وی تاکید کرد: بر همین اساس استاندار محترم ضمن اعزام یکی از معاونان به تهران برای حل این مشکل، از مسوولان مرتبط با شرکت نفت دعوت شده است با حضور در استان اقدام لازم برای اصلاح مصوبه را به فوریت انجام دهند.باشگاه خبرنگاران/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c