فارس/ رایزن بازرگانی سفارت تایلندگفت: موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مطلوب، شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در اردبیل فراهم کرده است.
تاویپ راچاپاکدی اظهار کرد: با هدف شناسایی پتانسیل‌های اقتصادی اردبیل به این منطقه سفر کردیم تا پس از بررسی شرایط این استان اقدام به همکاری‌های اقتصادی کنیم.
وی افزود: بابررسی‌های انجام یافته متوجه شدیم اردبیل پتانسیل بالایی را در حوزه توریست سلامت دارد و پس از انجام توافقات لازم همکاری‌هایی را در این حوزه با اردبیل خواهیم داشت که قطعا برای هر دو کشور حائز اهمیت و منفعت خواهد بود.
رایزن بازرگانی سفارت تایلند در ایران تصریح کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی مناسب اردبیل به سهولت می‌توانیم از طریق این منطقه به بازار آسیای میانه دست یابیم که این موضوع از دیگر ویژگی‌های این استان است و مارا راغب به همکاری می‌کند.
وی تأکید کرد: در جلسه‌ای که با اعضای اتاق بازرگانی اردبیل داشتیم متوجه شدیم این استان ضمن بهره‌مندی از پتانسیل‌های گردشگری شرایط بسیار مطلوبی را در حوزه کشاورزی دارد که حتما این ویژگی را نیز به سرمایه‌گذاران و تجار تایلندی خواهیم رساند.
راچاپاکدی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک ترتیب سفر هیأت‌های تجاری تایلندی را به اردبیل خواهیم داد تا از نزدیک نظاره‌گر پتانسیل‌های موجود در این منطقه باشند؛ همچنین از تجار اردبیلی دعوت می‌کنیم در نمایشگاه هایی که در تایلند برگزار خواهد شد شرکت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253