ایرنا/ رحیم حیدری روز سه شنبه در گفتگویی با اشاره به اینکه امسال تعداد 4 طرح ساحلی در این شهرستان فعال بوده افزود: این طرح ها در مناطق پل چوبی بندرکیاشهر ، لله وجه سر ( فقط برای بهره برداری گردشگری ) ، عسگر آباد و انبارسر راه اندازی شده است.
وی تعداد عوامل فعال در هر یک از طرح های ساحلی این شهرستان را بیش از 40 نفر عنوان و تصریح کرد : این عوامل شامل نیروهای نجات غریق ، هلال احمر ، خدماتی ، انتظامی ، دریابانی و بهداشتی بوده است.
وی همچنین با اشاره به شناسایی بیش از 25 نقطه خطر آفرین در سواحل بندرکیاشهر خاطر نشان کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته در هر یک از این مناطق خطر افرین ناجیان غریق و نیروهای انتظامی مستقر شده اند.
وی با اذعان به اینکه امسال 3 نفر در خارج از طرح های سالمسازی در سواحل بندرکیاشهر جان خود را از دست دادند اظهار داشت: شنا در مناطق ممنوعه و خارج از طرح های سالمسازی دریا از عوامل اصلی غرق شدن این تعداد بود.
حیدری در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان افزود: به منظور بهره مندی مناسب گردشگران و مسافران از سواحل و دریای بخش بندرکیاشهر ، امسال تعداد 6 جلسه اصلی از سوی ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان تشکیل شده بود.
وی افزود: همچنین بیش از 20 جلسه فرعی نیز توسط کمیته های فرهنگی و اجتماعی ، امنیتی و انتظامی ، ارزیابی ، بهداشت ، آمار و برنامه ریزی ، توسعه و عمران ، پیگیری از مغروقین و...ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان تشکیل شد.
فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به برخی اقدامات این ستاد در سواحل شهرستان گفت: زیرسازی ورودی طرح سالمسازی بندرکیاشهر ، توسعه مجموعه های بهداشتی و رفاهی ، تجهیز و نوسازی امکانات اقامتی ، تعمیر مکان نمازخانه ها ، برگزاری نمازهای جماعت ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، ورزشی ، برپایی نمایشگاه با موضوع حجاب و...از جمله اقدامات صورت گرفته در طرح های سالمسازی سواحل این شهرستان بوده است.
حیدری خاطر نشان کرد: در طول تابستان امسال ، نظارت و بازرسی توسط تیم های بازرسی فرمانداری ، یگان انتظامی و تیم های جداگانه به سرپرستی مسئولان کمیته های ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان با جدیت در طول هفته و ایام تعطیل از طرح ها و مناطق خطر آفرین انجام شده است.
شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن 36 کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0