فارس/مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، گفت: متأسفانه هنوز باور نکرده‌ایم که تهران می‌تواند مقصد گردشگری باشد و به این شهر تنها به عنوان یک معبر نگاه می‌شود.
دلاور بزرگ‌نیا در نشست تخصصی با خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی و گردشگری که با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، در خصوص وضعیت گردشگری، گفت: گردشگران خارجی باید بدانند که مکان‌های دیدنی ما با چه شخصیت‌های تاریخی گره خورده است.
وی با بیان اینکه باید یک پکیج درست تبلیغاتی فراهم شود،‌گفت: ما در این زمینه نیاز به آدم‌های حرفه‌ای داریم، ورودی پروازهای خارجی به تهران است اما متأسفانه به گردشگری تهران هیچ توجهی نمی‌شود و ما هنوز باور نکرده‌ایم که تهران می‌تواند مقصد گردشگری باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر که تورهای تهران‌گردی برگزار می‌شود بیشتر مردم تهران از آن استقبال می‌کنند و این نشان می‌دهد که حتی تهرانی‌ها هم تهران را به خوبی نمی‌شناسند.
بزرگ‌نیا با طرح این سوال که چگونه باید تهران را مقصد گردشگری معرفی کنیم،‌گفت:‌یکی از اقداماتی که باید صورت بگیرد مربوط به خانه‌موزه‌ها است چون عمدتاً‌ این خانه‌موزه‌ها در دست سازمان فرهنگی هنری شهرداری است و این جزء تکلیف‌های ما است که موضوع خانه‌موزه‌ها را پیگیری کنیم.
وی با اشاره به اینکه ما سند توسعه شهر تهران را تعریف کرده‌ایم،‌گفت: در این سند مشخص کردیم که اهداف استراتژیک ما در توسعه گردشگری تهران چیست.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: من از سال 59 وارد تهران شدم و فکر می‌کردم به اندازه کافی تهران را می‌شناسم اما وقتی به میراث فرهنگی آمدم و در سمت فعلی مشغول به کار شدم چند پنج‌شنبه و جمعه را محله به محله تهران گشتم و باید اعتراف کنم که پیش از این تهران را ندیده بودم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651