منجیل نیوز/ خیابان ضیابری رشت حد فاصل بقعه دانای علی و ورودی خیابان شهید رجایی از نقاط پر تردد و شلوغ شهر رشت محسوب می‌شود.
عدم وجود پل عابر پیاده در این منطقه با وجود اینکه دو مدرسه راهنمایی دخترانه و یک مدرسه ابتدایی دخترانه قرار دارد جان این دانش‌آموزان را به خطر انداخته و سبب نگرانی والدین آن‌ها شده است.
ترافیک شدید این منطقه و همچنین سرعت بالای خودرو‌ها در هنگام عبور و مرور باعث می‌شود تا دانش‌آموزان در هنگام عبور از خیابان با خطراتی از جمله تصادف با خودروها مواجه باشند.
مدیر مدرسه ابتدایی این منطقه حاضر به مصاحبه تصویری با خبرنگار تسنیم نشد اما اعلام کرد: بارها به نمایندگان مجلس و شهرداری برای رسیدگی یه این وضعیت نامه دادیم اما هیچ اثری نداشته است.
والدین دانش‌آموزان این مدارس معتقدند که هر روز با نگرانی دانش‌آموزانشان را راهی مدرسه می‌کنند و ناچارند برای جلوگیری از خطر، خودشان آنها را به مدرسه برده و بیاورند.
این مشکل در زمان بارندگی به دلیل آبگرفتگی تشدید شده و خطر جانی را برای دانش‌آموزان افزایش می‌دهد و سبب می‌شود تا مشکلات آن‌ها برای رفتن یا بازگشتن از مدارس چند برابر شود.
نصب پل‌های عابر پیاده در شهر رشت یکی از معماهایی است که همواره حل نشده باقی مانده و پاسخی منطقی برای حل این معضل پیدا نشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0