خبرگزاری صدا و سیما/ آقای نوبخت عصر امروز در بازدید از منطقه سیل زده سیاهکلرود چابکسر از توابع شهرستان رودسر گفت : میزان خسارت در مناطق سیل زده هم اکنون در حال ارزیابی است و در این زمینه ضوابطی وجود دارد که دولت برای جبران خسارت وارده ، بخشی از آن را به صورت کمک بلاعوض و بخشی دیگر را به عنوان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می کند.
وی با بیان اینکه خسارات سیل اخیر به دو دسته تقسیم می شود افزود : دسته اول خساراتی است که به مردم وارد شده که بصورت بلاعوض و یا تسهیلات ارزان قیمت پرداخت خواهد شد.
آقای نوبخت تصریح کرد : دسته دوم خساراتی است که به بناها، پل ها و زیرساخت ها وارد شده و باید اعتبارات دولتی مناسب از محل ماده۱۰ و ۱۲ برای آن در نظر گرفته شود.
وی از مسولان گیلان خواست حداکثر تا فردا نتایج ارزیابی اولیه خسارت سیل در استان را اعلام کنند تا در جلسه چهارشنبه هیات دولت مطرح و بررسی شود.
معاون رئیس جمهور افزود : دولت برای جبران خسارات سیل اعتبار ویژه در نظر گرفته و تا پایان هفته بخشی از اعتبارات به استان ابلاغ می شود.
آقای نوبخت همچنین از مناطق آسیب دیده از سیل اخیر در شهرستان املش هم بازدید کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0