تسنیم/معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از مراحل نهایی تدوین سند گردشگری روستایی در استان بوشهر خبر داد.
عبدالله نادری صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان دشتی که با حضور معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در محل فرمانداری دشتی تشکیل شد از ساخت شهرک بوم گردی و گردشگری در روستای فقیه خبر داد.
فرماندار دشتی با تاکید بر این نکته که باید اقداماتی صورت گیرد تا در سال آینده با تنش آبی مواجه نشویم اظهار داشت: برای اصلاح حریم رودخانه مند مکاتباتی انجام شده و با توجه به این‌که بنا است طرحی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام شود سریعاً تکلیف آن مشخص می‌شود.
نادری خاطرنشان کرد: عده‌ای تسهیلات روستایی و عشایری دریافت و بنا است که طرح اجرا کنند با مشکل مواجه هستند.
وی با اشاره به آب شهری و روستایی در خصوص شهر بادوله بیان کرد: با توجه به دوگانگی که در بخش آب روستایی و شهری، شهر بادوله وجود داشت قول داده شد که از آب روستایی به آب شهری تغییر کند.
نادری خاطر نشان کرد: در فصل تابستان اقدامات خویی در شهرها و روستاهای شهرستان دشتی اتفاق افتاد توسط شهردار خورموج فضای سبز از آب شهری جدا کردند اقدام بسیار خوبی انجام و مدیریت شد.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز گفت: با نبود اعتبارات در هفته دولت توانستیم معادل 1168 میلیارد تومان یعنی دو برابر پارسال در استان بوشهر افتتاح پروژه داشته باشیم.
مهرداد ستوده افزود: پروژه‌هایی که می‌توانند در استان بوشهر به دهه فجر برسند با فرمانداران، معاونان عمرانی فرمانداری‌های شهرستان‌ها و دستگاه‌های استان نشستی داشتیم و نهایی کردیم و مدیران کل تعهد داده‌اند که پروژه‌ها را برای افتتاح در دهه فجر آماده کنند.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تأکید کرد: باید جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است باشکوه‌تر از گذشته، خلاق و همراه بانشاط اجتماعی برگزار شود مدیران برای حل مشکلات مردمی تلاش کنند از مسئولان انتظار داریم به‌موقع پاسخگوی مسائل و مشکلات مردم باشند و کارنامه قبولی را در دهه فجر از مردم بگیریم.
وی تاکید کرد: توقع بیشتری از معاونان عمرانی فرمانداران داریم که اشرافیت آن‌ها بر پروژه‌ها جامع‌تر باشد تلاش کنند و گزارش روزانه به استانداری اعلام کنند.
ستوده با اشاره به این‌که بوم گردی روستای فقیه حسنان الگوی برای دیگر شهرستان‌ها معرفی‌شده است تأکید کرد: یک ابتکار توسط جوانی در روستای فقیه حسنان متکی به دولت نبوده موفق شده است چندین گردش خارجی را با دست‌خالی جذب کرده که قابل‌تقدیر است و ما وظیفه‌داریم از برمگردی سرزمین کهن فقیه حسنان دشتی حمایت کنیم.
وی افزود: امروز با حضور فرماندار، مدیران کل حوزه عمرانی، مدیرکل بنیاد مسکن از این روستا بازدید و اعلام حمایت کردیم.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در استان بوشهر ما راهی نداریم جز پناه ببریم به گردشگری که سبب رفع مشکل بیکاری می‌شود.
وی از مراحل نهایی تدوین سند گردشگری روستایی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تدوین سند گردشگری روستایی در استان بوشهر مراحل نهایی خود را طی می‌کند با توجه به این که نفت، گاز و انرژی اتمی آزمون خود را پس داده و باید فعالیت دانش‌بنیان و گردشگری و بوم گردی با حداقل اعتبارات و هزینه‌ها درآمدزایی خوبی در شهرها و روستاها داشته باشیم.
ستوده خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه راه مسیر خورموج به کارخانه سیمان مند با 50 درصد مشارکت کارخانه سیمان امضا شود تا بتوانیم بازگشایی آن انجام دهیم.
وی افزود: مشکلات شبکه‌های آب را با کمترین هزینه مدیریت و در زمستان اقدام کنیم تا در تابستان دچار مشکل نشویم.
معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: در حوزه اصلاح حریم رودخانه مند اقدامات لازم در زمینه ارسال طرح جدید به وزیر نیرو ارسال شده و در تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت نماینده مردم در مجلس بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم.تسنیم/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22