ایرنا/روستای فقیه حسنان این شهرستان به عنوان نخستین بوم گردی روستایی استان بوشهر محسوب شده و به زودی به قطب گردشگری روستایی تبدیل خواهد شد.
عبدالله نادری در نشست توسعه زیر ساخت های گردشگری روستایی شهرستان دشتی افزود: با توجه به موقعیت خوب روستای فقیه حسنان دشتی و مجاورت با آتشکده و کلات مند دشتی به زودی این روستا به عنوان مهمترین روستای هدف گردشگری استان بوشهر معرفی خواهد شد.
وی یادآورشد: با توسعه زیر ساخت های فقیه حسنان دشتی این روستا به صورت شهرک گردشگری شهرستان دشتی و استان بوشهر تبدیل خواهد شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز گفت: یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت روستاییان هویت بخشی و ایجاد فرصت های اشتغال در روستاهاست.
حمید زارعی افزود: راه انداری بوم گردی در فقیه حسنان باعث شد مردم این روستا تعلق خاطر بیشتری به زادگاهشان پیدا کنند و در این سال ها شاهد کاهش مهاجرت و افزایش جمعیت در این روستا بوده ایم.
وی اضافه کرد: اولین بوم گردی روستایی استان در روستای فقیه حسنان ایجاد شد و در طول این مدت گردشگران خارجی و ایرانی زیادی به این روستا آمده اند.
زارعی تصریح کرد: فقیه حسنان بخاطر نزدیکی به محرابه مند با قدمت 4 هزار و 500 ساله، کلوت های مند که پنهاورترین و متنوع ترین کلوت های ایران هستند، گنبد نمکی دشتی بزرگترین گنبد نمکی دنیا و دریا شرایط ممتازی برای گردشگران دارد.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر روستاهای همجوار نیز دارای شاخصه های منحصر بفردی هستند که احشام قائدها مهد شروه، چارک دهکده قرآنی و درازی دهکده کتاب ایران است.
روستای بوم گردی فقیه حسنان شهرستان دشتی با 300 نفر جمعیت در فاصله 45 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.ایرنا/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22