باشگاه خبرنگاران/مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان از کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده‌ای در سه ماهه دوم امسال خبر داد.
سید علی حاج سید علیخانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در اولین جلسه هم اندیشی روسای ادارات ستادی و ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان که به میزبانی شهرستان زرند برگزار شد ،گفت: با توجه به پهناور بودن وسعت استان کرمان و مناطق آب و هوایی با توپوگرافی مختلف تصمیم بر این شد که هماهنگی‌های بخش راهداری و حمل و نقل را در مناطقی که همانند یکدیگر می‌باشند به شکل منطقه‌ای برگزار کنیم.
وی هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی کلی در خصوص راهداری زمستانی عنوان کرد و افزود:با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان برگزاری این نشست باعث ایجاد هم اندیشی و هم فکری در راستای پیشبرد اهداف میشود تا در نهایت با یک فکر جامع و کامل کار را پیش ببریم و با توجه به پایین بودن منابع مالی بتوانیم از این منابع مالی محدود نهایت استفاده را ببریم که این خود نقطه مثبت این نشست‌ها می‌باشد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در خصوص کاهش تلفات جاده‌ای در سه ماهه دوم سال در استان گفت:با توجه به وسعت زیاد راه‌ها در این استان بالای ۱۲ هزار کیلومتر آسفالت وجود دارد که شاخص تلفات استان نسبت به کشور بالا است که با همکاری پلیس راه، راهداری و اورژانس جاده‌ای خوشبختانه در سه ماه دوم سال جاری شاهد کاهش ۲۴ درصدی تلفات و تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.
آقای حاج سید علیخانی در خصوص افتتاح باند جاده زرند کرمان گفت:: با توجه پیگیری‌های انجام شده محور کرمان به سمت زرند توسط کارشناسان بررسی و ایرادات کوچک آن رفع و بزودی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار میگیرد.
وی با بیان اینکه یک لایه از آسفالت این محور کامل نشده است که اگر همکاران راه و شهرسازی تصمیم به آسفالت این محور گیرند ما نیز آمادگی کامل را برای همکاری داریم.
حاج سید علیخانی به دیگر برنامه‌های سال جاری اشاره کرد و افزود:ما در شهرستان زرند ۶ پروژه استانی، ۷ پروژه ملی با اعتبار ۴ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان داریم که در آینده پوشش آسفالت ۳ کیلومتر جاده روستایی ده علیرضا را نیز در برنامه خواهیم داشت.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان همچنین از نصب سه دوربین در محور زرند-رفسنجان در آینده نزدیک خبر داد و گفت:: با اجرای این طرح درکاهش تصادفات و کنترل سرعت کمک شایانی خواهد کرد.
در این نشست یک روزه مسئولین اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های رفسنجان، راور، کوهبنان و زرند به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در راستای برنامه ریزی بهتر برای ارائه خدمات راهداری بیشتر و هدفمند پرداختند.باشگاه خبرنگاران/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00