تسنیم/سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان از اجرای طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" برای دانش‌آموزان مقطع ششم خبر داد و گفت: در این طرح به دانش آموزان دارای بیمه درمانی سلامت به‌صورت رایگان ارائه خدمت می‌شود.
عادل مقدس ظهر امروز در اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی دندان برای دانش‌آموزان مقطع ششم ابتدایی اظهار داشت: در راستای سلامت دهان و دندان و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان، طرح دندان‌هاى عاری از پوسیدگی در دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای یک‌هزار 260 دانش آموز در تنگستان اجرا می‌شود.
وی افزود: در این طرح خدماتی همچون معاینه دهان و دندان، انجام وارنیش فلوراید تراپی، فیشور سیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروسلاژ برای دانش آموزان اجرا می‌شود و تنها موردی که در این طرح خدمات رسانی نمی‌شود مربوط به عصب کشی است.
مقدس، هدف از اجرای این برنامه را عاری شدن دهان دانش‌آموزان این مقطع از دندان‌های پوسیده و عفونی دانست و گفت: تمامی خدمات ذکر شده در این طرح برای جمعیت دانش آموزانی که بیمه درمانی سلامت دارند به صورت رایگان است و دانش آموزانی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند از تخفیف 70 درصدی این طرح استفاده کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: در طول اجرای این طرح دندان‌های شیری دانش آموزان کشیده می‌شود و دندان‌های پوسیده دائمی نیز پر می‌شود.
وی افزود: برای دندان‌های پوسیده که به عصب رسیده اما قابل نگهداری است نیز پالپتومی و یا درمان پالپ زنده و پانسمان صورت می‌گیرد.تسنیم/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22