مهر/ بعدازظهر چهارشنبه پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت برای بررسی سوابق و برنامه‌های سه گزینه دیگر تصدی پست شهرداری این شهر در تالار شورای شهر رشت برگزار شد.
در ابتدای این جلسه نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به حضور خبرنگاران خبرگزاری‌های رسمی و پایگاه‌های محلی در جلسات روزهای گذشته برای بررسی و انتخاب شهردار رشت، اظهار کرد: حضور اصحاب رسانه سبب تسریع در برگزاری جلسات و شفافیت در این موضوع شده است.
رضا رسولی با اشاره به اینکه از شش گزینه معرفی شده برای تصدی پست شهرداری رشت روز گذشته سوابق و برنامه سه نفر مطرح و بررسی شد، افزود: انتخاب شهردار برای شهر رشت باید با همکاری و تعامل همه اعضا در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسد.
راه‌اندازی کارت الکترونیک شهروندی اولویت کاندیدای شهرداری رشت
یکی از نامزدهای تصدی سمت شهرداری رشت در ادامه این جلسه با ارائه برنامه و سوابق اجرایی و مدیریتی خود، افزود: دریافت یارانه‌های دولتی به‌منظور احیا و بازآفرینی مناطق قدیمی ازجمله برنامه‌های است که در صورت انتخاب به آن‌ها خواهم پرداخت.
سینا مقدادی با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز در شهر رشت، افزود: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر کویری یزد بسیار بیشتر رشت است.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب رودخانه‌های رشت، گفت: انتقال فاضلاب‌های رودخانه‌ای به تصفیه‌خانه‌ها و استقرار نقاط گردشگری در داخل و حاشیه رودخانه باید مورد توجه قرار گیرد.
مقدادی یکی از برنامه‌های مهم خود را راه‌اندازی کارت الکترونیک شهروندی عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی سازمان خدمات مشاوره با کمک نیروهای متخصص شهرداری از دیگر برنامه‌های در صورت انتخاب پیگیری اجرایی شدن آن خواهم بود.
وی همچنین به منابع درآمد پایدار شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: با جذب سرمایه‌گذار می توانیم اقدامات قابل توجه‌ای در حوزه کسب درآمد پایدار ایجاد کنیم به طوری که بازآفرینی فضاهای شهری سبب می شود محلات کم برخوردار از رفاه اجتماعی می‌شوند.
مقدادی افزایش سرانه تفریحی و فضای سبز را از دیگر موضوعات مهم شهر رشت عنوان کرد و گفت: احداث پارک و حمایت از بسته‌های تفریحی و گردشگری در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب دو روزخانه زرجوب و گوهررود رشت، اظهارکرد: با تأمین منابع مالی برای لوله‌گذاری فاضلاب درحاشیه روخانه ها می‌توانیم از ورود فاضلاب به داخل این دو رودخانه جلوگیری کنیم.
انضباط مالی سرفصل برنامه‌های دومین کاندیدای شهرداری رشت
یکی دیگر از کاندیدای تصدی سمت شهرداری رشت باتأکید برلزوم وجود انضباط مالی در برنامه‌های شهرداری اظهارکرد: لازمه ایجاد انضباط مالی، شفاف‌سازی و الکترونیکی شدن سامانه اموال است.
مسعود موسوی راه‌اندازی سامانه مدیریت دارایی را یکی از برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: درحال حاضر شهرداری رشت با مشکلاتی از قبیل پرداخت حقوق کارکنان خود مواجه بوده که باید با راه‌اندازی این سامانه این مسائل برطرف شود.
وی با بیان اینکه بدون تعامل شورا و شهرداری اتفاقات خوبی در شهر رشت نخواهد افتاد، تصریح کرد: متاسفانه درسنوات گذشته مشکلاتی در این زمینه وجود داشته که به اعتقاد بنده شهر رشت با توسعه یافتگی سبب رشد استان گیلان و کشور خواهد شد.
موسوی با اشاره به ظرفیت گردشگری و میراث فرهنگی شهر رشت، بیان کرد: رشت در این حوزه موفق عمل نکرده و ضرورت دارد با بهره گیری از محرک‌های اقتصادی این شهر را به یک برند گردشگری تبدیل کنیم.
نبود تعریف مناسب از برندسازی در رشت
بهزاد نیک‌فهم یکی دیگر از گزینه‌های تصدی سمت شهرداری رشت در ادامه این جلسه با بیان اینکه تعریف مناسبی از برندسازی درشهر رشت وجود ندارد، اظهارکرد: باید نسبت به پتاسیل‌های شهری خود آگاهی داشته باشیم.
وی از برنامه خود برای برندسازی محله محور در رشت خبر داد و گفت: بازارهای فرهنگی از شاخصه‌های استان گیلان است و می توانیم از این بازارها برای توسعه شهری استفاده کنیم.
نیک فهم درباره حوزه بهداشت افزود: موضوع پسماند بسیار مهم است و باید با به کارگیری فناوری نوین به اجرای طرح جامع فضای سبز در شهر اقدام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0