تسنیم/ رضا رسولی صبح امروز در پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت که به‌صورت فوق‌العاده برگزار شد اظهار داشت: حضور اصحاب رسانه سبب می‌شود تا ما اعضای شورا با انگیزه بیشتری تصمیم‌گیری کنیم.
نایب‌رئیس شورای شهر رشت با اشاره به بیماری صعب‌العلاج یکی از کارکنان حوزه حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری رشت عنوان کرد: لازم است تا مبلغ 10 میلیون تومان جهت برطرف کردن مشکلات به وی اعطا شود.
رسولی پست شهرداری را جایگاهی سرنوشت‌ساز برای شهر رشت دانست و خاطرنشان کرد: امروز و در این جلسه به بررسی برنامه کاری سایر کاندیداهای تصدی جایگاه شهردار رشت می‌پردازیم.
بهراد ذاکری دیگر عضو شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اعلام اینکه نصب دستگاه زباله‌سوز در شهر رشت بیشتر به مشکلات مردم اضافه می‌کند افزود: اجرای این امر خطرات فراوانی در پی دارد.
در ادامه جلسه سه کاندیدای باقی‌مانده تصدی جایگاه شهرداری رشت به ارائه برنامه‌های کاری خود پرداختند.
سینا مقدادی به‌عنوان نخستین نفر پشت تریبون شورای شهر رشت قرار گرفت و با تأکید بر لزوم همکاری شورای شهر رشت و سازمان نظام مهندسی گیلان گفت: این هماهنگی سبب کاهش مشکلات مردم در حوزه ساخت‌وساز می‌شود.
وی مشکلات آسفالت را یکی از عمده‌ترین مشکلات شهر رشت دانست و خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های آسفالت در شب می‌تواند از بروز ترافیک در شهر جلوگیری کند.
این کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت با اشاره به لزوم احداث فضای سبز در شهر رشت تصریح کرد: اجرای پروژه‌های فضای سبز، سرانه فضای سبز رشت را افزایش داده و در جذب گردشگر مؤثر است.
مقدادی با اشاره به راهکار برطرف کردن معضل زرجوب و گوهررود عنوان کرد: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل شهری یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار من در صورت تصدی پست شهرداری قرار دارد.
وی تفکیک سازمان سیما و منظر از سازمان فضای سبز را یکی از برنامه‌های کاری خود عنوان کرد و بیان کرد: جذب سرمایه‌گذار و گردشگر بهترین راه برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری رشت است.
این کاندیدای تصدی جایگاه شهرداری رشت با اظهار اینکه سرمایه‌گذاران جرأت نمی‌کنند در شهر رشت سرمایه‌گذاری کنند تصریح کرد: من از بروز هر گونه تبعیض در شهرداری جلوگیری می‌کنم.
مقدادی با ابراز اینکه در عزل و نصب‌ها از انجام هر گونه لابی خودداری می‌کنم" خاطرنشان کرد: قطعاً اگر شهرداری رشت را به‌عهده بگیرم عزل‌ونصب‌ها به بهترین شکل انجام می‌شود.
سیدمسعود موسوی دومین کاندیدایی بود که امروز و در این جلسه پشت تریبون شورای شهر رشت قرار گرفت و گفت: از تمام توانم برای خدمت به شهر رشت و مردم این شهر استفاده می‌کنم.
وی با بیان اینکه برای شهرداری رشت تأسف‌آور است که صرفاً دغدغه پرداخت حقوق کارکنان را داشته باشد عنوان داشت: نبود ساختار مناسب اصلی‌ترین مشکل شهرداری رشت است.
موسوی با اعلام اینکه "می‌توانیم برای مدیریت شهرداری رشت از شیوه مدیریت استان‌‌ها یا کشورهای دیگر الگوبرداری کنیم" اظهار داشت: وصول مطالبات شهرداری بخشی از مشکلات شهرداری را برطرف می‌کند.
این کاندیدای تصدی جایگاه شهرداری رشت با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌های ملی و بین‌المللی خاطرنشان کرد: باید فضایی ایجاد شود تا از ظرفیت منطقه آزاد انزلی به‌نحو مطلوب استفاده کنیم.
وی با ابراز اینکه شهرداری رشت برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار سناریو ندارد عنوان کرد: استان گیلان ظرفیت بالایی دارد اما از این ظرفیت به‌خوبی استفاده نشده و برای آن برنامه‌ریزی نمی‌شود.
بهزاد نیک‌فهم آخرین کاندیدای تصدی پست شهرداری رشت بود که پشت تریبون شورای شهر رشت حاضر شد و با اشاره به مشکلات موجود در شهردار رشت گفت: ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان شهر رشت در اولویت کاری من قرار دارد.
وی با اعلام اینکه "امروز باید برای برطرف کردن مشکلات شهر رشت با استراتژی دقیق و صحیح کار کنیم" خاطرنشان کرد: امروز من آبروی جوانان رشت هستم و تلاش می‌کنم شهر را برای زندگی فرزندان این شهر مهیا کنم.
این کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت ضمن تشریح چشم‌انداز ترسیم‌شده برای شهر رشت تا سال 1400 تصریح کرد: شهر رشت باید سرزنده، هوشمند و شهروندمحور باشد تا عدالت اجتماعی در آن برقرار شود.
نیک‌فهم ایجاد محلات ضعیف‌نشین و ثروتمندنشین را خطری برای شهر رشت دانست و عنوان داشت: سکونتگاه‌های غیررسمی و بازار رشت امروز از ناایمن بودن رنج می‌برد.
وی صنعت سرگرمی را راهکاری برای جذب گردشگر در شهر رشت دانست و اظهار داشت: احیای سنت تاریخی بازارهای هفتگی و توسعه گردشگری مذهبی سبب جذب گردشگر در رشت می‌شود.
این کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت کاشت گونه‌های گیاهان بومی در خیابان‌های رشت را یکی از برنامه‌های کاری خود دانست و عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا از بودجه‌های ملی در شهرداری رشت استفاده کنیم.
نیک‌فهم با بیان اینکه مشکلات امروز شهر رشت ناشی از مشکلات دوره‌های گذشته است خاطرنشان کرد: من به افرادی که برای انتصابات به من فشار بیاورند "نه" می‌گویم.
با وجود اینکه براساس اعلام قبلی قرار بود در این جلسه برای انتخاب پست شهرداری رشت رأی‌گیری شود اما رضا رسولی، فاطمه شیرزاد و بهراد ذاکری به‌تدریج جلسه شورا را ترک کردند تا جلسه از رسمیت خارج شود.
امیرحسین علوی رئیس شورای شهر رشت با وجود این شرایط 10 دقیقه استراحت اعلام کرده و به‌هنگام خروج از جلسه اعضای باقی‌مانده را به اتاق خود دعوت کرد اما فرهام زاهد و احمد رمضانپور نرگسی خطاب به وی گفتند که به‌زودی باید منتظر عزل خود از جایگاه ریاست شورا باشد.
پس از 10 دقیقه امیرحسین علوی وارد صحن شورا شد و ضمن اعلام پایان جلسه شورای شهر بیان کرد که جلسه آینده به‌صورت عادی در روز دوشنبه برقرار می‌شود.
اسماعیل حاجی‌پور پس از پایان جلسه با فرماندار رشت تماس گرفت و خواست تا هرچه سریع‌تر بنا به ظرفیت‌های قانونی خود جلسه‌ای فوری در راستای انتخاب شهردار برگزار کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0