آخرین خبر/ علی رغم محدودیت های زیادی که برای استعمال سیگار در کشورهای مختلف اعمال می شود ، اما هنوزم ته سیگار یکی از زباله های مطرح آلوده کننده دنیاست .
شاید ساده ترین کار برای آلوده نکردن محیط این باشد که ته سیگار را به سطل های زباله بیندازیم ، اما راهکارهای خلاقانه تری ارائه شده اندکه حتی از ته سیگار هم میخواهند به نفع محیط زیست استفاده کنند.
روزنامه طلوع نوشت ، یک شرکت هندی کاغذ سیگاری ساخته استکه زیست تخریب پذیر است و جالب تر اینکه دانه های موجود در آن شروع به رشد می کنند .
این ایده قبل از این برای ساخت کاغذ های تخریب ساز و رشد دانه های گل یا چمن اجرایی شده بود ، اما اینبار از بذر درختان استفاده شده تا پس از رها شدن ته سیگار در طبیعت درخت رشد کند.
البته این ایده با دو مشکل اساسی روبه رو است ؛ اول اینکه تشویق مردم برای انداختن ته سیگاردر زبیعت یا حداقل اهمیت ندادن به جایی که ته سیگار را می اندازند مشکل ساز است و دوم اینکه سیگار ها محدود به یک منطقه نیستند و اگر قرار باشد دانه های نوعی درخت در مناطق مختلف دنیا کاشته شوند از نظر اکولوژیکی گونه های دیگر به خطر می افتند .
کاربران اینترنت به این نوع ایده واکنش های مختلفی نشان دادند که بعضی جالب توجه هستند برای مثال گفته می شود که تعداد زیادی از آتش سوزی ها در اثر پرتاب ته سیگار خاموش نشده از خودرو به طبیعت به وجود می آید و اگر این کاغذ های سیگار تولید انبوه شوند این رفتار هم تشویق می شود و در نهایت برای خلق یک درخت ، آتش سوزی هایی اتفاق می افتد که صد ها درخت را نابود می کند.
سالانه بیش از 5 تریلیون ته سیگار دور انداخته می شود و از بین رفتن هر کدام هم حدود 10 تا 15 سال طول می کشد .
شاید بهتر است بجای تغییر صورت مسئله به فکر کنار گذاشتن تنبلی و راهکارهایی برای فرهنگ یازی باشیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913

نسخه جديد
آگهی