خبرگزاری صدا و سیما/ مسئول واحد فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : شانزده عضو از اعضای بدن محمد انصاری جوان 31ساله نکایی به 16بیمار نیازمند اهدا شد .
دکتر ذکریایی افزود: در شش ماه گذشته اعضای بدن 11 بیمار مرگ مغزی استان با رضایت خانواده هایشان به بیماران نیازمند پیوند زده شد .
وی گفت: آمار اهدای عضو ناشی از فرهنگ سازی در این زمینه و نشانگر استقبال و گرایش جامعه به اهدای عضو عزیزانشان پس از مرگ مغزی برشمرد.
زکریایی گفت : بیشتر بیمارانی که در مازندران نیازمند پیوند عضو هستند ، دچار بیماری های کلیه (دیالیزی) ، قلبی و هپاتیتی هستند.
وی افزود :‌ اهدای اعضای بدن بیماران مرگ مغزی که تا چند سال پیش به خاطر مخالفت خانواده ها بندرت انجام می شد که در چند سال گذشته به خاطر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی افزایش یافته است به گونه ای که در بسیاری از موارد افراد با ثبت نام در سامانه اینترنتی برای اهدای اعضای بدنشان در صورت مرگ مغزی متعهد می شوند .
یادآور می شود اعضای اصلی بدن بیماران مرگ مغزی شامل قلب ، ریه ها ، کبد ، روده ها ، لوزالمعده و کلیه ها و همچنین بعضی از بافت های بدن از جمله پوست ، قرنیه ، تاندون ، غضروف ، استخوان و دریچه قلب قابل اهدا و پیوند است .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9

نسخه جديد
آگهی