ایثار/ یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) برای نخستین بار در روز پنجشنبه 26 مهر ماه سالجاری ساعت 14:30 در زنجان برگزار می شود.
این یادواره به میزبانی حسینیه اعظم زنجان و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار و یادگاران و خانواده های معظم شهدای این گردان، از استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین و زنجان در این یادواره حضور خواهند داشت.
گفتنی است در مراسم یادواره شهدای غواص، از کتاب «دریادلان خط شکن» آلبوم روایی تصویری غواصان دریادل در عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) که به همت سید جعفر حسینی جمع آوری شده، رونمایی خواهد شد.
سردار اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال غرب و سردار کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان از سخنرانان این یادواره هستند و استاد کلامی شاعر اهل بیت(ع) به همراه یکی از شعرای تبریزی نیز در این مراسم به شعرخوانی می پردازند.
همچنین در یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) از رزمندگان استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین و زنجان خاطراتی از عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) را بیان خواهند کرد.
این برنامه با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، حسینیه اعظم، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه استان، دادگستری استان زنجان، سپاه انصارالمهدی(عج)، سپاه عاشورا، قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و شورای شهر تبریز برگزار می شود.
لازم به ذکر است در طول هشت سال جنگ تحمیلی‌، گردان‌هائی بودند که مابین دیگر لشگرها و گردان‌ها برای خود اسم و رسمی به پا کرده و در بین قرارگاه‌های فرماندهی جبهه به گردان‌های خط شکن‌، معروف و مشهور شده بودند، یکی از آن گردان‌ها که نامش در آن ایام بسیار برسرزبان هابود و رزمندگان دلاورش حماسه های بیشماری را برای جبهه اسلام آفریدند، گردان خط شکن و ضد زره، حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان بود.
گردان حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان، در انجام دادن هرگونه ماموریت سخت و دشوار و در بعضی مواقع از نظر دیگران ناممکن و قبول خطرناکترین محورهای عملیاتی زبانزد تمامی فرماندهان و سرداران جنگ بود و شهرت و مهارت خاصی در زمینه عبور از موانع مستحکم و در هم شکستن خطوط دفاعی عراقی‌ها و حفظ و نگهداری از خطوط پدافندی خودی و تثبیت آنها داشت و به همین دلیل همواره در تمام عملیات‌های بزرگ و سرنوشت سازی که علیه جبهه کفر و تاریکی طرح‌ریزی و اجرا می‌شد، گردان حضرت ولیعصر (عج) زنجان به طور حتمی در یکی از محورهای سخت عملیاتی، به عنوان گردانی خط شکن در نظر گرفته می‌شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd