فارس/ ویژه برنامه «روز جهانی غذا» امروز با برپایی ایستگاه سلامت در پارک مرکزی دهدشت برگزار شد.
مسؤول واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به شعار این روز به نام « اصلاح الگوی مصرف تغذیه» اظهار داشت: طبق آخرین آماری که داریم 63 درصد مردم شهرستان اضافه وزن دارند.
باستان همچنین با اشاره به اینکه مصرف روغن در ایران 11 درصد متوسط جهانی است،مصرف شکر را 6 برابر استاندارد جهانی و نمک را دو تا سه برابر عنوان کرد و گفت: این عامل بسیاری از بیماری‌های قلبی،عروقی و فشارخون است.
وی،گفت: متأسفانه چاقی در بین مردم به امری مثبت تلقی می‌شود یعنی اگر فردی دچار وزن نرمال باشد به او برچسب لاغر بودن می‌زنند و باعث می‌شود به سمت اضافه وزن برود.
باستان مصرف بیش از اندازه نان و غلات و حذف وعده‌های غذایی را از دیگر عوامل چاقی برشمرد و تصریح کرد: طبق آخرین آمار یک فرد ایرانی 165 کیلو نان در طول یک سال مصرف می‌کند در حالی که برای یک اروپایی 35 کیلو نان در سال است.
وی،گفت: انرژی اضافه ناشی از مصرف زیاد نان،غلات و قندها تبدیل به چربی و چاقی می‌شود.
مسؤول واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: در برنامه امروز ضمن ارائه توصیه‌های غذایی به مردم شاخص توده بدنی آنها را حساب کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277