ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار گفت: دادگاه کیفری بهار قاچاقچی 300 قطعه طوطی برزیلی را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
معصومه پارچیان روز سه شنبه اظهار داشت: قاضی پرونده فرد متخلف را به پرداخت 15 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد همچنین طوطی ها به نفع محیط زیست ضبط شد.
وی یادآوری کرد: خرداد امسال ماموران مستقر در گلوگاه شهید زارعی بهار یک محموله قاچاق شامل 300 قطعه طوطی برزیلی را متوقف کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار بیان کرد: این محموله شامل گونه ای پرنده موسوم به طوطی برزیلی یا کوتوله برزیلی است که از سمت سلیمانیه عراق وارد کردستان و سپس همدان شده بود.
پارچیان تاکید کرد: گونه طوطی برزیلی یک گونه زینتی است که بیشتر افراد به منظور خرید و فروش و کسب درآمد اقدام به قاچاق آن می کنند.
وی یادآوری کرد: طبق پیمان منعقد شده بین کشورها مختلف، ورود و خروج گونه های متنوع زیستی غیربومی از هر کشور منوط به داشتن مجوز است.
همدان دارای 6 منطقه حفاظت شده و 11منطقه شکار ممنوع است؛ همچنین طبق مطالعات صورت گرفته در سه دهه اخیر، 40 گونه پستاندار، 181گونه پرنده، 43 گونه خزنده، 39گونه ماهی و چهارگونه 2 زیست در این استان شناسایی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
http://sapp.ir/Hamedan.Online
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e

نسخه جديد
آگهی