انصاف نیوز/شهردار تهران از اعزام ۱۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران به شهرهای نجف، کربلا و کوفه خبر داد.
محمدعلی افشانی در مراسم اعزام ۱۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران به شهرهای کربلا، نجف و کوفه گفت: با توجه به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت بین‌المللی است و از جهان تشیع هر ساله تعداد افراد زیادی را برای این مراسم به کشور عراق می‌روند، بر همین اساس شهرداری تهران نیز برابر وظایف محوله خدماتی را به زائرین ارائه می‌کند.
وی افزود: در راستای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، وزارت کشور ستادی را تشکیل داده است که در آن هر یک از دستگاه‌های مرتبط وظایفی را بر عهده دارند. بخشی از این وظایف بر عهده خدمات شهری است که مسئولیت آن به شهرداری‌های کشور از جمله شهرداری تهران سپرده شده است.
افشانی ادامه داد: شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی اقدام به خدمت‌رسانی به شهروندان کشور و البته سایر زائرین در این مراسم می‌کند. در مراسم راهپیمایی اربعین امسال ۱۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری به شهرهای کربلا، نجف و کوفه اعزام می‌شوند. خوشبختانه امسال با حمایت شورای اسلامی شهر تهران به ویژه ریاست کمیسیون فرهنگی شورا مراسم اربعین همچون سال‌ های گذشته گسترده و بر اساس مصوبه شورا برگزار خواهد شد.
وی درباره هزینه برگزاری این مراسم گفت: قطعا بر مبنای اعتبار مصوب شورای شهر تهران اقدام خواهیم کرد البته میزان هزینه نهایی در پایان مراسم به اطلاع مردم خواهد رسید.
شهردار تهران در خصوص دیدار خود با رئیس مجلس شورای اسلامی و حواشی مطرح شده در خصوص این دیدار تصریح کرد: اینکه من پشت در اتاق آقای لاریجانی منتظر ایستاده بودم، صحبت کسانی است که به دنبال اهداف و برنامه‌های خود هستند و در حقیقت دنبال تخریب و دروغگویی هستند. من شنبه با آقای لاریجانی تماس گرفتم و موضوع تماس من هم قانون منع به کارگیری بازنشستگان نبود و موضوع دیگری را می‌خواستم مطرح کنم. ایشان گفتند که یکشنبه با دفترشان بروم که من اعلام کردم با توجه به جلسه هیات دولت دوشنبه به خدمت می‌رسم و ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه در دفتر ایشان حاضر شدم.
افشانی در خصوص موضوع شنود معاونین خود و بحث‌هایی که در این مورد مطرح شده است نیز گفت: انسان باید آزادمرد باشد. کسانی که امروز برای اعزام به کربلا در این محل حاضر شده‌اند، دلیل حضورشان روح آزادگی امام حسین (ع) است که این طور مشتاقانه در اینجا حاضر شدند. من قطعا کار زشت شنود را انجام ندادم چرا که این کار پست است و افرادی که این موضوع را مطرح کرده بودند، نهایتا تکذیب کردند. من به معاونت حقوقی شهرداری تهران دستور پیگیری دادم تا این موضوع را پیگیری کنند.
وی در خصوص حمل و نقل زائران اربعین حسینی درون خاک کشور عراق نیز اظهار کرد: حمل و نقل زائرین کماکان همانند سابق برقرار است و این کار توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می‌شود. البته در این بخش از کار نیز تعدادی از اتوبوس‌ها و حمل و نقل زائرین بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشور عراق است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651

نسخه جديد
آگهی