باشگاه خبرنگاران/ ستار هدایت خواه در نشست هماهنگی برپایی آیین معنوی پیاده روی اربعین گفت: هر سال به صورت متمرکز وبا مشارکت خیران و آستان قدس رضوی در قالب کاروان فطرس بیش از 600 نفربه عتبات عالیات اعزام می شوند.
دبیر جبهه انقلاب فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد افزود: امسال درآیین معنوی پیاده روی اربعین حدود 700 نفر در سامانه آستان قدس رضوی به عنوان زائر و خادم یارثبت نام و به کشور عراق اعزام می شوند.
وی ادامه داد: علاوه بر 6 موکب در شهرستانهای بهمئی، باشت، و گچساران ، 7 موکب دیگر از کهگیلویه وبویراحمد نیز درکشورعراق به زائران این مراسم معنوی خدمات ارائه می دهند.
هدایتخواه اضافه کرد:2 کامیون حامل کالاها و اقلام مورد نیاز موکب ها شب گذشته به کشور عراق اعزام شد و قرار هست به زودی اقلام دیگری نیز به این موکب ها ارسال می شود.
وی با بیان اینکه در هفته های گذشته 3 پیاده روی نمادین اربعین از امامزاده عبدالله (ع)، به سمت امامزاده مختار(ع)، و امامزاده حسن(ع) برگزارشد گفت: پیاده روی نمادین اربعین فردا جمعه از ساعت 7 صبح ازمیدان جهاد به همراه برنامه های فرهنگی و با سخنرانی آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.
مدیرکل صدا وسیمای مرکز یاسوج هم با اشاره به اینکه پیاده روی اربعین تداوم پیام عاشورا است و زمینه اعزام زائران هم برای زیارت، جهاد و هم انتقال پیام عدالت در مقابل جبهه ظلم و استکبار فراهم است گفت: گروههای خبری و مستندساز در مسیر پیاده‌روی و عراق مستقر هستند و از ابعاد مختلف این حماسه تصویر، فیلم و خبر تهیه می کنند.
یوسف افشارنیا افزود: سازمان صدا وسیما در زمینه ارائه خدمات و وسایل نقلیه به زائران امادگی کامل دارد.
همچنین در این نشست اداره کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه،سپاه، و سازمان حج و زیارت برای هرچه باشکوه برگزار شدن آیین معنوی پیاده روی اربعین اعلام آمادگی کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277

نسخه جديد
آگهی