خبرگزاری دانا/ آیین اجرایی میدانی پرواز پهپاد (چند منظوره) با حضور فرماندارگچساران؛ مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران؛مشاور اجرایی مدیر عامل شرکت هواپیما سازی شرکت هسا در ساخت و طراحی پهپاد، جمعی از مسئولان مناطق نفتخیز جنوب،مدیران صنعت نفت، رئیس دانشکده نفت ، مدیران شرکت هواپیماسازی هسا، و دیگر مسئولان شهرستانی در فرودگاه این شهرستان برگزار شد.
در این آیین هوشنگ صیدالی، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به ویژگی های این پهپاد گفت: این پهپاد در جهت بررسی و پایش خطوط لوله های جریانی نفت و گاز گچساران ساخته شده است و به زودی بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: این پهپاد با استفاده از فناوری خلبان خودکار می تواند به دقت مسیری که از قبل تعیین شده را پیموده و در نقاط از پیش تعیین شده توقف نماید.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به گستردگی خطوط لوله در صنعت نفت گچساران خاطرنشان کرد: این پهپاد با استفاده از سنسورهای مناسب که بر روی آن نصب شده است می تواند در پایش خطوط لوله های به کار گرفته شود.
صیدالی ادامه داد: با استفاده از داده‌های پیشرفته‌ای که امروزه به دست متخصصان توانمند در درون کشور تولید می‌شود این پهپاد می تواند نشتی را در لوله های مدفون زیر خاک به خوبی تشخیص دهند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ادامه از تمامی دست اندرکاران و پیگیری‌های نماینده شهرستان های گچساران و باشت و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب؛ با توجه به قرار گرفتن شرکت نفت وگاز گچساران در حوزه جغرافیایی چهار استان؛ که تلاش کردند و هماهنگی لازم و اولیه را بین شرکت نفت گچساران و شرکت هسا در خصوص عملیاتی شدن این پروژه به عمل آوردند،تشکر و قدردانی کرد.
وی تصریح کرد: اجرای بررسی و پایش لوله های نفتی با استفاده از پهپاد برای اولین بار به صورت پایلوت در سطح شرکت ملی مناطق نفتخیز در شهر گچساران اجرایی شده است.
صیدالی ابراز کرد: این پهپاد علاوه بر بررسی و پایش خطوط نفتی در دیگر خدمات مورد نیاز نفت می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه استفاده از پهپاد علاوه بر کاهش هزینه و نیروی انسانی کاربردهای دیگری نیز دارد، اظهارکرد: یک پرواز هلی کوپتر برای شناسایی مناطقی که آسیب دیده اند هزینه های گزافی در برخواهد داشت لیکن با استفاده از پهپاد می توان به صورت آنلاین از منطقه مورد نظر تصویربرداری و فیلم برداری صورت بگیرد و آن منطقه در کمترین زمان مورد بررسی قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان اینکه این پرنده بیشتر در بخش نظامی به کار برده می شد، خاطرنشان کرد: این پهپاد در بخش های عمومی از جمله بررسی و پایش خطوط نفت و گاز، شناسایی نقاط حادثه دیده به کار برده می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277