تسنیم/ وجیهه اشرفی ظهر امروز در نشست ستاد اربعین استان سمنان که به میزبانی اداره تبلیغات اسلامی سمنان برگزار شد اظهارداشت: در مراسم اربعین حسینی امسال برنامه‌های متعددی برای حضور بیشتر بانوان تدارک دیده شده است.
وی با فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نقش بانوان در حرکت اربعین گفت: بر این اساس تلاش شد در کمیته بانوان ستاد اربعین استان سمنان به نقش مهم زنان در اربعین پرداخت شده و اینکه بانوان بیش از گذشته در گسترش فرهنگ اربعین بکوشند.
رئیس کمیته بانوان ستاد اربعین استان سمنان با بیان اینکه حضور بانوان مبلغ در مراسم اربعین حسینی امری ضروری به نظر می‌رسد اضافه کرد: با راه‌اندازی موکب بانوان سمنانی تلاش شد از ظرفیت بانوان مبلغ برای ترویج فرهنگ عاشورا استفاده شود.
اشرفی با بیان اینکه برنامه‌های متعددی در کمیته بانوان ستاد اربعین تدارک دیده شده از ایجاد چهار کمیته برای مراسم پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: هر یک از کمیته‌های وظایف مختلفی داشته و فرهنگ عاشورا و وقایع کربلا در این کمیته‌ها در قالب برنامه‌ها مختلف تشریح می‌شود.
وی کمیته‌فرهنگی و آموزشی را یکی از کمیته‌های این ستاد برشمرد و گفت: در این کمیته علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی مباحثی در حوزه مراسم پیاده‌روی اربعین تولید و ساخته می‌شود.
موکب بانوان سمنانی«موکب یا زینب(س)» از 30 مهرماه تا 9 آبان آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c