تسنیم/استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای این استان در عرصه آبزی‌پروری و شیلات گفت: مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های شیلاتی رشته‌های مرتبط با این قابلیت راه‌اندازی کنند.
عبدالکریم گراوند ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان‌های دانشکده علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی موسسه آموزش عالی خرد بوشهر با استناد به بیانات امام راحل که دانشگاه کارخانه انسان ساز است اظهار داشت: مقام معظم رهبری نقش دانشگاه‌ها را در توسعه و پیشرفت مهم دانستند و با توجه به اینکه دانشگاه به عنوان سرمایه یک جامعه محسوب می‌شود بر حمایت همه جانبه از مراکز آموزش عالی تاکید دارند.
وی، با تاکید بر نقش مهم فضای مناسب دانشگاه در علم آموزی گفت: یکی از عواملی که دانشجو در علم آموزی تحت تاثیر قرار می‌‌دهد فضای مناسب آموزشی، سالن‌های مطالعه و آزمایشگاه‌ها است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه یک‌هزار و 500 دانشجو در موسسه آموزش عالی خرد بوشهر تحصیل می‌کنند افزود: امکانات آموزشی و آزمایشگاهی این موسسه بسیار مناسب است که زمینه رشد و توسعه این مرکز آموزش عالی در تربیت و پرورش جوانان فراهم کرده است.
گراوند پیوند بین تحصیل و اشتغال را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: در همین راستا رویکرد دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی و تربیت دانشجویان با مهارت تغییر یافته است.
استاندار بوشهر آشنایی دانشجویان با مهارت را از نیازهای جامعه دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه بین دانشجویان و محیط کار پیوندی وجود ندارد، تربیت دانشجویان با مهارت امروز از نیازها و اولویت‌های جامعه محسوب می‌شود.
وی نقش دانشگاهها در توسعه جامعه را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و اظهار داشت: هرچه کیفیت آموزشی و فضای تحصیلی در دانشگاه‌ها ارتقاء یابد فارغ‌التحصیلان مفیدتر و نیروی کار موثرتری تحویل جامعه داده می‌شود.
استاندار بوشهر به الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی مورد نظر رهبر معظم انقلاب پرداخت و خاطر نشان کرد: براساس این الگو در افق 50 سال آینده نگاه براین است که بار و فشار از منابع عمومی برداشته و به سمت تقویت بخش خصوصی حرکت کند.
گراوند با بیان اینکه در این مسیر موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی قوی در کنار دانشگاه‌های مادر بسیاری از کمبودها را جبران می‌کنند گفت: این مرکز آموزش عالی هر چه توانمند‌تر شوند به نفع دانشگاه مادر می‌تواند در توسعه استان بوشهر کمک کند.
وی برضرورت تاسیس رشته‌های دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان تاکید کرد و افزود: سرمایه‌ها و منابع مختلفی علاوه بر وجود منابع عظیم عسلویه در استان بوشهر است که نباید ازآن غافل شد.
استاندار بوشهر ظرفیت‌ها در حوزه‌های شیلات، دریا، کشاورزی و دیگر قابلیت‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های این استان از جمله قابلیت‌های شیلاتی رشته‌های مرتبط تحصیلی را راه‌اندازی کنند.
وی تکثیر و پرورش ماهی و میگو را یکی از ظرفیت‌های استان دانست و افزود: با گسترش صنعت آبزی پروری و اهمیت تکنولوژی در دنیا ، پرورش آرتمیا در دستور کار مسئولان شیلاتی قرار دارد که ایجاد رشته‌های دانشگاهی در عرصه شیلات و پرورش آبزیان امری مهم و ضروری است.
گراوند از طراحی ساخت پل شهرک نیایش بوشهر خبرداد و بیان کرد: ساخت این پروژه از جمله خواسته‌های مردم این شهرک و دانشجویان موسسه خرد است که با ترک تشریفات در دستور کار قرار دارد.تسنیم/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22