خبرگزاری صدا و سیما/گرد و غبار و توفان شن سالانه 50 میلیارد تومان به زیر ساخت های ریگان خسارت وارد می کند.
در مراسم معرفی رئیس جدید منابع طبیعی این شهرستان گفت: ریگان پس از خوزستان دومین نقطه در زمینه کانون بحران فرسایش بادی و ریزگردها در کشور است و تاکنون بر اثر گرد و غبار و توفان شن 16روستا خالی از سکنه شده و 150روستا نیز در محاصره شن های روان وگرد وغبار قرار دارند.خسارت 50میلیارد تومانی گرد وغبار وتوفان شن در ریگان
امین باقری با اشاره به اقدامات لازم برای مهار ریزگردها و گردوغبار افزود : تاکنون 5 نقطه کانون بحران فرسایش بادی مالچ پاشی شد که با مساعد شدن هوا ، این نقاط افزایش می یابد.
معاون مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هم گفت: طرح جف یا (احیای اراضی جنگلی تخریب یافته) با کمک سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) و تسهیلات جهانی محیط زیست از سال 90 در شهرستان ریگان به منظور اشتغالزایی و توانمندسازی جوامع محلی و بیابان زدایی آغاز شد و 58 روستا را زیر پوشش دارد.
فصیح زاده افزود: با اقدامات صورت گرفته جنگل دست کاشت 6 هزار هکتاری در ریگان ایجاد و از هجوم شن های روان به 60 روستای ریگان جلوگیری شد.
در این مراسم عبدالمجید امیرزاده به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان معرفی و از خدمات بهزاد بارانی رئیس سابق قدردانی شد.خبرگزاری صدا و سیما/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00

نسخه جديد
آگهی