آخرین خبر/مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد زیرپوشش بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان را روستاییان و عشایر تشکیل می‌دهند.
مدیرکل بیمه سلامت روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی برگزار شد گفت: دو میلیون و 300 هزار نفر از مردم استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند، از این تعداد یک میلیون و 300 هزار نفر روستاییان و عشایر و 200 هزار نفر کارمندان دولت و خانواده های آن ها هستند، یک میلیون و 100 هزار نفر دیگر هم شامل مددجویان بهزیستی، طلاب، دانشجویان و افراد زیر پوشش بیمه سلامت همگانی هستند.
«محمد صفدری» افزود: این در حالی است که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم استان هیچ بیمه درمانی نداشتند اما با بیمه سلامت، روستاییان و عشایر با مراجعه به بیمارستان ها فقط 5 درصد هزینه های درمانی خود را پرداخت می کنند و 95 درصد آن توسط دولت پرداخت می شود، در صورتی که فردی توانایی پرداخت پنج درصد هزینه را هم نداشته باشد رایگان درمان می شود.
وی ادامه داد: گروه های سلامت در همه روستاها حضور دارند و در صورتی که فردی نیاز به متخصص پیدا کند به شهر معرفی می شود. این بیمه با 920 مرکز درمانی، داروخانه، رادیولوژی و ... طرف قرارداد است. خانواده های شهیدان، ایثارگران و آزادگان نیز زیر پوشش بیمه سلامت هستند و اقدامات درمانی خاصی برای آن ها انجام می شود. به گفته وی، چهار هزار و 500 نفر از بیماران خاص شامل ام اس، هموفیلی و ... رایگان از خدمات این بیمه بهره مند می شوند.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان تنها استانی است که افراد زیر پوشش بیمه سلامت همگانی علاوه بر مراجعه به بیمارستان های دولتی، با استفاده از دفترچه بیمه می توانند به بخش خصوصی هم مراجعه کنند. وی با بیان این که شاخص های استان نسبت به قبل از پیروزی انقلاب، افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: تعداد بیمارستان های استان از هشت مرکز به 26 بیمارستان، تعداد تخت ها از 335 به دو هزار و 745 تخت، تعداد پایگاه های اورژانس از هشت به 135 پایگاه افزایش پیدا کرده و مرگ و میر کودکان و مادران باردار به دلیل مجهز شدن همه بخش ها به مراکز مامایی و زایمان بهداشتی به صفر رسیده است.
صفدری خاطرنشان کرد: پرداخت های بیمه سلامت به موسسه های طرف قرارداد به روز است و ماهانه 60 میلیارد تومان به مراکز دولتی و خصوصی طرف قرارداد پرداخت می شود. برخی از بیماری ها از جمله حصبه و مالاریا در گذشته در استان شایع بود اما با اقدامات انجام شده تعداد بیماران مالاریا به 30 مورد رسیده است که فقط شش نفر از آن ها ایرانی بودند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c