مهر/ محمد جهان‌شیر بعدازظهر پنج‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی ورزش و جوانان استان سمنان بابیان اینکه ۱۵پروژه بزرگ ورزشی استان در دست اجرا است، ابراز داشت: در صورت تأمین اعتبارات لازم برخی از این طرح‌ها امسال و مابقی سال اینکه افتتاح خواهد شد.
وی بابیان اینکه طی هفته تربیت‌بدنی سه طرح ورزشی بااعتبار ۵۴ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: زمین چمن مصنوعی سرخه بااعتبار ۲۷ میلیارد ریال، استخر سرپوشیده بیارجمند بااعتبار ۲۴ میلیارد ریال و یادمان شهدای تیم آزادی استان در استادیوم تختی سمنان ازجمله این طرح‌ها خواهد بود.
سرانه ورزشی سمنان ۶۹صدم مترمربع
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ضمن بیان اینکه با افتتاح این پروژه‌ها سرانه فضای ورزشی استان تا پایان سال به ۷۸ صدم مترمربع افزایش خواهد یافت، ابراز داشت: هم‌اکنون سرانه ورزشی کشور ۵۲ صدم مترمربع و در استان ۶۹ صدم مترمربع است که خوشبختانه سمنان از این نظر بالاتر از میانگین و نرم کشوری قرار دارد.
جهان‌شیر بابیان اینکه زمین چمن کلاته رودبار، درجزین، بسطام، سالن ورزشی حسین‌آباد کالپوش و سالن دامغان بااعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال در دست اجرا قرار دارد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها مطلوب است و طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان سال و طی دهه فجر افتتاح خواهند شد.
وی بابیان اینکه بازسازی استخر دامغان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: با توجه به اینکه این استخر با مشارکت بخش خصوصی و اعتبار ۱۰میلیارد ریالی در حال بازسازی است طبق پیش‌بینی‌ها تا یک ماه آینده قابل بهره‌برداری خواهد بود.
۳۷ هزار ورزشکار بیمه شده در استان سمنان
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ضمن بیان اینکه این استان پیشتاز در تجهیز خانه‌های ورزش روستایی است، ابراز داشت: هدف‌گذاری امسال راه‌اندازی ۱۰۰خانه ورزش روستایی است که تاکنون بالغ‌بر ۷۵ خانه تجهیز و راه‌اندازی شده است که امیدواریم با همکاری دهیاران بتوانیم به بالاتر از تعهد خود عمل کنیم.
جهان‌شیر بابیان اینکه ۳۷ هزار ورزشکار بیمه‌شده در استان سمنان مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: با توجه به جمعیت ۷۰۰هزارنفری استان این رقم شاید مطلوب اما قطعاً کافی نیست و باید بیشتر در این حوزه فعالیت کرد.
وی بابیان اینکه ورزشکاران استان سمنان در عرصه‌های آسیایی و بین‌المللی ۲۶۴ مدال را کسب کردند، افزود: در بخش مدال‌های کشوری نیز ورزشکاران این استان دو هزار و ۱۹۴ مدال را به خود اختصاص دادند که برنامه‌ریزی برای کشف استعدادهای جدید و قهرمانان مدال‌آور همچنان در دستور کار است.
استان سمنان تاکنون ۳۹۰میزبانی رقابت‌های کشوری، بین‌المللی و اردوهای مختلف تیم‌های قهرمانی بوده است و در تازه‌ترین میزبانی عصر پنج‌شنبه مسابقات کشتی آزاد کشور در شاهرود برگزار می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c