گلستان ما/ سید جلال ابوالقاسمی در گفتگو با پایگاه خبری گاز گلستان در این رابطه گفت: از 16 آبان ماه سال جاری تعرفه شرکت گازاستان گلستان برمبنای فصول سرد سال محاسبه می‌شود
وی افزود: براساس تقسیمات مناطق آب وهوایی و اعلان پژوهشکده هواشناسی کل کشور، استان گلستان دارای 2 اقلیم آب و هوائی 3 و 4 می باشد که برابر اقلیمهای تعیین شده قیمت یک متر مکعب گاز در هر دامنه مصرف مشخص شده است.
ابوالقاسمی ادامه داد: با توجه به میزان مصرف گاز در فصول مختلف، شرکت ملی گاز ایران فصول سال را به گرم و سرد تقسیم کرده است که نرخ گاز دو فصل اشاره شده متفاوت می باشد.
سخنگوی شرکت گازاستان گلستان اذعان داشت: با توجه به سرد شدن تدریجی هوا و پلکانی بودن بهای گازمصرفی مشترکین ، از تاریخ 16 آبان ماه محاسبه نرخ گاز براساس فصول سرد سال اعمال خواهد شد که این روند تا 15 فروردین سال بعد ادامه دارد.
ابوالقاسمی تصریح کرد: در فصل سرد قیمت هر مترمکعب گازخانگی استان در 2 اقلیم تعریف شده و بصورت پلکانی بر اساس میزان مصرف تعیین می شود که حداقل آن از 414 ریال برای دامنه کم مصرف شروع و برای دامنه مصرفی بالای 1200 متر مکعب قیمت به 4830 ریال می رسد.
سخنگوی شرکت گازاستان گلستان گفت: دمای محاسبه استاندارد یا رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد تعریف شده که مشترکین گرامی دقت داشته باشند کاهش یک درجه دما سبب کاهش ۶ درصد در مصرف گازمی شود که با رعایت آن به میزان 10 درصد هزینه گاز بهاء کاهش خواهد یافت.
وی در پایان توصیه کرد: با صرفه جویی و مدیریت بهینه در مصرف گازطبیعی از افزایش هزینه گازبهاء جلوگیری بعمل آید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar