ایسنا/ بخشدار مرکزی ملایر گفت: این شهرستان طی روزهای 25، 26 و 27 مهر ماه میزبان نمایندگان و کارشناسان سازمان جهانی فائو به منظور بررسی و تایید نهایی پرونده ثبت جهانی انگور ملایر است.
محمد رضا بشری به حضور پروفسور زکری، نماینده گروه مشاوران علمی جیاس(SAG) سازمان جهانی فائو در ملایر، برای پیگیری های ثبت جهانی انگور دره جوزان شهرستان ملایر اشاره و اظهار کرد: برای آمادسازی روستای هدف گردشگری مانیزان و دهستان جوزان، بازدید و پیگیری لازم صورت گرفته است.
بشری خاطرنشان کرد: باتوجه به ثبت جهانی انگور ملایر، در یک اقدام خودجوش با همکاری شورای اسلامی شهر ملایر، شهرداری ملایر، شبکه بهداشت، سازمان نظام پرستاری، محیط زیست و بخشداری مرکزی ملایر، مسیر روستای هدف گردشگری مانیزان از زباله و پلاستیک پاکسازی شد.
بخشدار مرکزی ملایر با بیان اینکه این اقدام خودجوش از روستای جوراب آغاز و تا روستای مانیزان ادامه یافت، افزود: این پاکسازی در راستای بازدید نماینده فائو(سازمان خواروبار جهانی ملل متحد) از ملایر برای ثبت جهانی انگور صورت گرفت.
وی تحقق برندسازی و ثبت جهانی انگور ملایر را گامی موثر و ماندگار در رشد همه جانبه شهرستان عنوان کرد و گفت: با همکاری کلیه دستگاه های اجرایی به تمامی خواسته های سازمان فائو در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی انگور ملایر پاسخ داده شد و امیدواریم در مرحله پایانی این اقدام مهم نیز موفق باشیم.
وی این سفر را نتیجه بخش دانست و ابراز امیدواری کرد: اقدامات انجام شده بتواند رضایت این سازمان را جلب کند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
http://sapp.ir/Hamedan.Online
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e