خبرگزاری دانا/ آرام بحری رئیس دامپزشکی شهرستان بانه گفت: این واحد کشتارگاه طیور در ساعات خارج از زمان فعالیت رسمی و بدون حضور مسئول فنی و بهداشتی واحد، اقدام به خارج کردن مرغ از بسته بندی قبلی و آماده سازى آن جهت بسته بندی جدید کرده بود. که این اقدام کشتارگاه طیور با هوشیاری بازرسان شبکه دامپزشکی که به طور مداوم و سرزده از این مرکز بازدید می کنند، ناکام ماند و محموله مورد نظر توقیف و پرونده واحد متخلف نیز به مراجع قضایی تحویل داده شد.
وی افزود: از همان لحظات اولیه بازرسی با مقام قضایی هماهنگی به عمل آمد و پس از محرز شدن تخلف، دستور امحای کامل محموله بسته بندی شده، صادر و اجرا گردید.
وی گفت: هدف اصلی شبکه دامپزشکی بانه از نظارت های دقیق کارشناسان و بازدید های سرزده از کشتارگاه اینست که مرغى کاملا سالم و بهداشتی را برای شهروندان به بازار عرضه کند.
همچنین بحری یادآور شد: کشتارگاه طیور شهرستان بانه تحت نظارت مستمر یک نفر دامپزشک به عنوان مسئول فنی بهداشتی و یک نفر کاردان به عنوان دستیار مسئول فنی قرار دارد ونیزیک نفر هم به عنوان ناظر ذبح شرعی که خود از عالمان دینی(ماموستا) مى باشد بر روند ذبح طیور کشتارى نظارت مى کند لذا این اطمینان را به شهروندان بانه ای خواهیم داد که در کشتارگاه هیچ نوع مرغى بدون تایید مسئولین فنى بهداشتى دامپزشکی خارج و عرضه نمی گردد
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه مکان هایی زیادی در سطح شهر وجود دارد که به عرضه مرغ زنده مشغول هستند و همشهریان از معایب و مشکلات بهداشتی که اینگونه مراکز دارند اطلاع کافی ندارند . و این وظیفه رسانه های فعال در فضای مجازی است که مشکلات بهداشتی عرضه مرغ زنده را برای مردم تشریح و آگاه سازی های لازم را به مردم عزیز بانه ارائه دهند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246